Минулого вікенду фанати футболу по всьому світу уважно стежили за фіналом Ліги чемпіонів УЄФА, кульмінацією всього змагального сезону. Хоча вирішальний матч між французьким ПСЖ та італійським «Інтером» не подарував уболівальникам великої інтриги, поєдинок однаково привернув увагу багатьох популярних стримерів та їхніх глядачів. Streams Charts проаналізував, як цей фінал висвітлювали в лайвстримінгу, і як змінилася динаміка згадок обох клубів після розгромної перемоги ПСЖ.
Для початку варто сказати, що фінал Ліги чемпіонів офіційно висвітлювався тільки на телеканалах, які придбали права на трансляцію матчу. У лайвстримінгу на Twitch, YouTube та інших платформах саму гру не показували, але там було багато ефірів із радіотрансляціями, стрімів зі стадіону, різних студії з аналітиками тощо. Зрештою, багато стримерів просто коментували матч і ділилися з глядачами своїми емоціями під час поєдинку.
Загальна статистика фіналу Ліги чемпіонів УЄФА в лайвстрімінгу
Загалом матч ПСЖ проти «Інтера» у лайвстримінгу висвітлювали близько 2,5 тис. унікальних каналів. Разом вони згенерували понад 1,51 млн годин перегляду. Піковий онлайн на трансляціях матчу на стрімінгових платформах склав 417 723 глядачів одночасно. Це не дуже великий показник для спортивних подій, і тим більше для топових футбольних матчів. Наприклад, тижнем раніше популярний спортивний стример з Бразилії – Casimiro CazéTV Miguel – збирав понад 1,65 млн глядачів під час фіналу Ліги Конференцій між «Бетісом» і «Челсі». До цього він транслював фінал Ліги Європи між «Тоттенгемом» і «Манчестер Юнайтед», і тоді його трансляція зібрала 1 453 853 глядачів на піку. А ось фінал Ліги чемпіонів стример проігнорував, хоча висвітлював інші матчі того дня.

Вочевидь, що отримати права на показ головного матчу сезону – завдання дуже складне і дороге. Навіть офіційні канали ПСЖ та «Інтера» на Twitch і YouTube у день матчу показували тільки супутній контент: огляд стадіону, інтерв’ю з гравцями та вболівальниками, коментарі експертів, церемонію нагородження тощо. Демонстрація самого матчу для них була під забороною.
Фінал Ліги чемпіонів між ПСЖ та «Інтером» висвітлювали канали з різних країн, але лідером за їхньою кількістю виявилася Франція. Фактично кожен десятий канал, який висвітлював гру в лайвстримінгу, був французьким (11,5% від загальної кількості каналів). У трійці лідерів за кількістю каналів також опинилися Бразилія і США.
Французькі трансляції також стали лідерами за кількістю годин перегляду. Сумарно ефіри матчу французькою мовою згенерували понад 524 тис. годин перегляду або 34,4% від загальної кількості HW. На другому місці опинилася іспанська мова – 20,4%, а англомовні ефіри згенерували лише 14,3%.
Найпопулярніші канали
Найпопулярнішим каналом серед тих, що висвітлювали фінал, став офіційний канал клубу PSG – Paris Saint-Germain на YouTube – він набрав понад 230 тис. годин перегляду під час післяматчевої трансляції 1 червня. Тоді на каналі показували огляд фіналу та голів із коментарями експертів, а також святковий концерт на домашньому стадіоні ПСЖ у Парижі. Цікаво, що до топ-3 каналів також увійшов канал ПСЖ на Twitch – його результат склав близько 58,4 тис. годин перегляду.

Серед стримерів лідером за кількістю HW став аргентинець David davooxeneize Quint, який висвітлював матч на Kick. Його канал під час футбольної трансляції згенерував майже 141 тис. годин перегляду. Це найкращий показник серед стримерів.
За піковим онлайном не було рівних Darren IShowSpeed Watkins Jr. Американський стример особисто прилетів до Мюнхена на фінал Ліги чемпіонів і провів пряму трансляцію прямо зі стадіону Allianz Arena. Його стрім на YouTube одночасно дивилися 121 354 глядачів на піку.

На другому місці за піком опинився все той же канал PSG – Paris Saint-Germain на YouTube. Він зібрав на трансляції майже 68 тис. глядачів, що стало другим результатом в історії каналу. Утім, до рекорду все одно виявилося далеко. Нагадаємо, що 2023 року шоу-матч ПСЖ проти збірної ліги Саудівської Аравії зібрав на каналі французького клубу аж 1 373 783 глядачів одночасно.
Цікаво, що до висвітлення матчу також долучився Kamel Kameto Kebir, популярний французький стример і власник кіберспортивної команди Karmine Corp. Він запустив трансляцію одразу після матчу, коли пішов святкувати перемогу ПСЖ разом з іншими фанатами, гуляючи нічним містом.
Динаміка згадувань фіналістів у чатах
Крім загальної статистики матчу в лайвстримінгу, аналітики Streams Charts також простежили, як користувачі Twitch обговорювали ПСЖ та «Інтер» напередодні матчу. Якщо подивитися на відрізку в тиждень перед фіналом, то можна відзначити, що «Інтер» частіше обговорювали в чатах Twitch, ніж ПСЖ. Кількість згадок італійської команди в середньому була на 20-30% більшою. Іноді цей розрив був ще значнішим, наприклад так сталося 23 травня, коли «Інтер» грав фінальний матч у Serie A проти «Комо 1907». У тому матчі «Інтер» здобув перемогу, але наздогнати «Наполі» в таблиці вже не зміг, тим самим поступившись їй титулом чемпіона італійської ліги.

За день до фіналу Ліги чемпіонів динаміка змінилася – 30 травня вже у ПСЖ було більше згадок на Twitch, ніж у «Інтера». Того дня команди набрали по 4,6 тис. і 4 тис. згадувань у чатах відповідно. А ось 31 травня в день матчу кількість згадок зросла майже в 10 разів. На стримінговому сервісі Amazon зафіксовано 45,2 тис. повідомлень із назвою французької команди. В італійського клубу набралося близько 39,5 тис. Вочевидь, що користувачі Twitch приділили велику увагу матчу й активно обговорювали гру в чатах платформи.
Неможливо не відзначити контекст цих повідомлень. Під час матчу разом із назвою ПСЖ найчастіше сусідили такі слова як «win» та «won», тоді як до згадки «Інтера» глядачі нерідко додавали нецензурні вирази. Глядачі трансляцій також активно обговорювали шанси гравців ПСЖ на отримання «Золотого м’яча». Нагадаємо, що цього сезону нападник французького клубу Усман Дембеле є одним із головних претендентів на головну нагороду церемонії Ballon d’Or 2025. Отримає він її чи ні, дізнаємося тільки 22 вересня під час офіційної церемонії вручення.
Про Streams Charts
Streams Charts – це українська аналітична платформа, що надає детальну інформацію про глобальний ринок лайвстримінгу. Ми допомагаємо аналізувати всі ключові метрики для каналів, окремих стримів, категорій контенту та спільнот творців контенту.
Дані оновлюються щохвилини та містять інсайти починаючи з 2019 року для понад 40 мільйонів каналів на платформах Twitch, YouTube, Kick, NimoTV, Trovo та інших. Це робить Streams Charts найбільшою базою статистики та аналітики лайвстримінгу у світі.