Фанати «Санкт-Паулі» зібрали 27 мільйонів євро, щоб викупити домашній стадіон у міста

Вболівальники пішли проти міжнародних інвесторів

У листопаді 2024 року вболівальники німецького «Санкт-Паулі» заснували кооператив Sankt Pauli 2024 eG — перший фанатський кооператив у німецькому та європейському футболі. Його мета — зібрати гроші на викуп стадіону «Міллернтор» у міської влади Гамбурга, щоб уникнути його можливої передачі іноземним інвесторам. За пів року фанати зібрали необхідну суму — 27 мільйонів євро. Про це повідомило видання Bild.

Кожен учасник кооперативу заплатив щонайменше 850 євро за акцію. При цьому незалежно від кількості придбаних акцій, усі члени мають лише один голос. До акції приєдналося понад 21 000 людей. В останні години до завершення збору було зафіксовано справжній наплив охочих стати співвласниками арени. Серед заохочень — вечеря з капітаном команди Джексоном Ірвайном, VIP-набори, футболки з автографами та інші призи.

До кооперативу долучився і почесний президент «Баварії» Улі Генесс — легендарний функціонер, який у 2003 році вже рятував «Санкт-Паулі» від банкрутства. Тоді мюнхенський клуб зіграв товариський матч у Гамбурзі та передав усю виручку з квитків на потреби «Санкт-Паулі». А також було продано 140 000 футболок із написом «Рятівник».

Сьогоднішня ініціатива — не лише про гроші, вона про цінності. «Санкт-Паулі» — один із найідейніших клубів Німеччини, відкрито виступає проти расизму, сексизму, комерціалізації та екологічної байдужості. Клуб відомий своїм лівим активістським настроєм і унікальним фанатським рухом. Саме тому ідея продажу стадіону приватному інвестору викликала спротив — уболівальники прагнули зберегти «Міллернтор» у руках спільноти.

У грудні 2023 року фанати «Санкт-Паулі» активно протестували проти угоди між Німецькою футбольною лігою (DFL) та інвестиційною компанією CVC Capital Partners, що передбачала передачу 8% прибутку з телеправ на 20 років в обмін на 2 мільярди євро. На знак протесту фанати запускали на поле іграшкові машинки з димовими шашками та закидали газон тенісними м’ячами. У результаті угоду з інвестором було скасовано.

Після завершення першого раунду фінансування кооператив готується до наступних кроків. У травні відбудеться презентація фінансових результатів, а в червні — перше загальне зібрання членів. Клуб також планує знайти інвесторів для розширення молодіжної академії та поступово позбутися кредитів, взятих під час пандемії.

Президент клубу Оке Ґетліх підкреслив, що понад 80% нових акціонерів проживають у радіусі 10 км від «Міллернтору». «Ми хочемо бути фінансово незалежними від інвесторів, банків та інших структур», — зазначено на сайті кооперативу.

Стадіон, збудований у центрі Гамбурга, вміщує 29 546 глядачів. Його назва походить від історичних міських воріт. У 2007 році члени клубу постановили, що назву стадіону не можна продавати або змінювати заради комерції.

«Міллернтор» — це не лише футбольна арена. Тут працює дитячий садок на 100 дітей, а в меню стадіону — великий вибір веганських і вегетаріанських страв. У 2010 році він отримав нагороду PETA як найгуманніший до тварин стадіон.

Незалежно від турнірного становища, «Міллернтор» завжди заповнений. Для фанатів це не просто трибуни — це частина їхнього життя, їхній дім. І тепер — офіційно — дім, у якому вони мають право голосу.

Total
0
Shares
Prev
Кіліан Мбаппе та Nike презентували нову модель кросівок з мотивуючим написом

Кіліан Мбаппе та Nike презентували нову модель кросівок з мотивуючим написом

Бутси надійдуть у продаж 24 квітня

Next
Ландо Норріс знявся у видовищному короткометражному фільмі від Monster Energy та Quadrant, знятому на вулицях Токіо

Ландо Норріс знявся у видовищному короткометражному фільмі від Monster Energy та Quadrant, знятому на вулицях Токіо

Британський пілот Формули-1 став головним героєм стрічки, яка поєднує автоспорт,

Квитки на SBC Summit Ukraine 2025