28 березня у стінах ТРЦ Gulliver відбулося відкриття фотопроєкту «Спорт читає». Цей проєкт став платформою, де відомі українські спортсмени та телеведучі об’єднали свої зусилля задля популяризації читання та активного способу життя серед молоді. Проєкт ініціював Центр підтримки спортсменів за підтримки Міністерства молоді та спорту України й Департаменту молоді та спорту КМДА.
Дарʼя Савіна, Євгеній Богодайко, Олег Верняєв, Ірина Геращенко, Олександр Долгополов, Ганна Різатдінова, Юлія Левченко та багато інших зірок спорту об’єдналися та розказали, що «Спорт читає». Автором фотографій став портретний фотограф, військовослужбовець Сил ТрО ЗСУ / «ТРО Медіа» Олег Пальчик.
Ірина Геращенко, бронзова призерка Олімпійських ігор з легкої атлетики, для SportBusiness.Media розповіла чому вирішила приєднатися до проєкту.
Це дійсно дуже класна ініціатива, тому що ми всі звикли до того, що ми в соціальних мережах показуємо своє життя іноді не таким, яким воно є насправді, а таким, яким хочемо, щоб його побачили інші. Але в книжках завжди написана правда. Я в це вірю, дійсно, і ми маємо про це пам’ятати та нагадувати, особливо молодому поколінню, що не все наше життя зводиться до соціальних мереж.
Завдяки книжці ми можемо відволікатись, набиратись нового досвіду, отримувати нові знання. І я дуже зраділа, коли з’явилася така ініціатива саме для спортсменів, тому що існує багато міфів, що спортсмени можуть розвивати тільки свої м’язи, але не м’язи, які знаходяться в нашій голові. Тому я з великим задоволенням прийняла пропозицію бути амбасадором цього проєкту.
Я вдячна Центру підтримки спортсменів за те, що вони зробили все, щоб ми сьогодні могли бути представлені в рамках фотопроєкту, а також мали змогу спілкуватися. І я впевнена, що на цьому все не закінчиться, тому що коли ми спілкувалися з дітьми шкільного віку, в бібліотеках, школах, актових залах, вони задавали дуже класні питання.
Їм було цікаво бачити перед собою людей, які вже досягли певних результатів, але перед ними сидять живі діляться власним досвідом. Ми читали уривки і показували, що все, чого ми хочемо, до чого прагнемо, ми можемо навчитися, а книжка в цьому може нам допомогти. Тому що вона містить великий обсяг знань, який допомагає концентруватися під час читання.
Спортсменка зазначила, що такі заходи, які популяризують не тільки спорт, а й інтелектуальний розвиток спортсменів є дуже важливими.
Де знання — там сила. Недарма так говорили, і про це треба пам’ятати та завжди наголошувати. Тільки в знаннях — наше майбутнє. За нами росте покоління, яке буде будувати та продовжувати будувати нашу сильну Україну. На наших плечах лежить відповідальність за те, якою вона буде.
Тому потрібно завжди пам’ятати, що у нас є історія, яку іноді треба переписувати спочатку — кращим почерком, кращим текстом. Але для цього треба знати, якою вона була. Саме в книжках і є ці знання. І тоді ми зможемо “не наступати на одні й ті самі граблі” .
Ірина Геращенко також поділилася своїми думками про роль книг у житті спортсменів і розповіла, яке значення вони мають особисто для неї.
В моєму житті книги відіграють велику роль. Навіть попри те, що зараз я навчаюся, а до цього також здобувала освіту. І незалежно від того, що ти маєш навчатися та цікавитися тим, що тобі викладають в університеті, книга дає набагато більше.
Книжка допомагає концентруватися та отримувати нові знання. Хтось читає романи, хтось трилери, хтось комедії — вони допомагають відволіктися від буденності, від перевантаження спортом, адже ми також втомлюємося та виснажуємося. І саме книга допомагає розвантажити наші думки.
Але вона також навчає, особливо якщо ми цікавимося психологією. Я впевнена, що кожен спортсмен прочитав не одну книгу з психології, щоб навчитися допомагати собі: бути впевненішим, спокійнішим, стресостійким на змаганнях. Адже для нас це найбільші виклики, але водночас і наша любов, і наше покликання.
Ми не дарма стаємо сильнішими саме там, де щось не вдається. Ми робимо висновки зі своїх помилок, але книжки допомагають нам уникнути їх у майбутньому.
Юлія Левченко, срібна призерка Чемпіонату світу з легкої атлетики, також розповіла про свою участь у проєкті та про важливість читання. Вона підкреслила, що книги допомагають не лише розширити кругозір, але й отримати мотивацію та психологічну підтримку, що є надзвичайно важливим для спортсменів.
Мене запросили взяти участь у цьому проєкті, і, можливо, спочатку я не зовсім розуміла, наскільки він масштабний, грандіозний і крутий та скільки людей тут задіяно. Тепер, коли я бачу вже фінальну частину, мені дуже приємно, що моє фото теж тут серед цих людей. Читати зараз дуже важливо, насамперед українську літературу, автобіографічні книги, розповіді військових з перших вуст. Тобто книжка допомагає нам одразу осягнути мільйони історій.
Книги в житті спортсменів є дуже важливими, особливо зараз, коли є дуже багато автобіографічних книг про спортсменів, психологічних книг, які не просто читаєш як підручник, а дійсно читаєш як історію та мотивацію. Я багато прочитала таких книжок, проте зараз вже менше читаю, тому що основний сенс я зрозуміла, і вони для мене схожі. Але для себе я обрала ті книжки, які я можу відкривати на будь-якій сторінці в будь-який момент, і розуміти, що мені зараз це знадобиться та надихне, щоб не здаватися йти далі.