Рафаель Надаль продав частку своєї академії за 94 млн євро

Річний дохід його холдингової компанії зріс на 373%

22-разовий переможець турнірів Великого шолома Рафаель Надаль, який завершив кар’єру в жовтні минулого року, продав 44,9% акцій своєї академії, розташованої в іспанському Манакорі, повідомляє Euro Weekly News. Сума угоди склала 94 млн євро.

За даними Forbes, за весь 2024 рік Надаль заробив майже вчетверо менше – 23,3 млн євро. При цьому основна частина цієї суми – 23 млн євро – була отримана від рекламних контрактів, а лише 300 тисяч євро склали його призові на турнірах у останній рік кар’єри.

Покупцем стала мадридська інвестиційна компанія GPF Capital. Угоду було укладено ще в листопаді 2023 року, однак інформація про неї стала відомою лише зараз. Придбання частки в академії має на меті прискорити її міжнародну експансію та зміцнити позиції на ключових тенісних ринках. GPF управляє активами на 1,2 млрд євро, а серед її інвесторів – підприємці та компанії з Іспанії, інших європейських країн, США та Латинської Америки.

«Я дуже задоволений тим, чого ми досягли на цей момент, – зазначив Надаль. – Це почуття задоволення, підкріплене доведеним успіхом академії, створює міцну основу для нового, захопливого етапу міжнародного розширення за підтримки GPF, яка поділяє наші цінності, бачення та ентузіазм».

Попри продаж значної частки бізнесу, Надаль зберіг контроль над 55,1% акцій академії.

Ще на початку 2010-х років Надаль задумав створити у рідному Манакорі тенісний центр, який би став орієнтиром для наступних поколінь. «Я не знаю, як довго триватиме моя кар’єра. Якщо в 31 рік я її завершу, можливо, це дасть поштовх для нових проєктів», – розмірковував він тоді.

Академія, яка відкрилася у 2016 році, перетворилася на великий спортивний комплекс площею 7 гектарів із 45 кортами (23 – з хардовим покриттям, 22 – ґрунтовими), футбольним полем, майданчиками для паделу й сквошу, басейнами, фітнес-центром та елітним медичним центром. Тут працює понад 500 співробітників. Управлінням проєкту займається дядько Надаля – Тоні Надаль, який є генеральним директором, а екс-тенісист Карлос Мойя виконує функції технічного директора. За маркетинг і продажі відповідає сестра Рафаеля – Марібель Надаль.

В академії тренувалися багато зірок світового тенісу: Карлос Алькарас, Каспер Рууд, Григор Димитров, Іга Швьонтек та інші. Рууд почав займатися тут ще в дитинстві, а топові гравці ATP і WTA регулярно приїжджають сюди для підготовки під час європейського сезону.

Проте тренувальний процес – лише частина діяльності академії. На її території працює двомовна міжнародна школа імені Надаля, де навчаються діти віком від 7 до 16 років. Туристи можуть зупинитися в 214 номерах спортивного центру, де вартість проживання в піковий сезон перевищує 500 євро за ніч. Завдяки музею Надаля комплекс також став точкою тяжіння для фанатів тенісиста з усього світу, приносячи значний дохід. Щороку академію відвідують понад 100 тисяч осіб.

Навчання в академії коштує батькам юних тенісистів 62 тисячі доларів на рік, тижневі програми – 2000 євро для дітей і до 4000 євро для дорослих. Індивідуальне заняття з самим Надалем оцінюється у 150 тисяч доларів. Загалом в академії щорічно займаються понад 450 учнів із 45 країн віком від 3 до 18 років.

Попри успіх проєкту, академія Надаля викликала невдоволення місцевої влади. Колишній мер Манакора Мікель Олівер звинуватив академію в порушенні муніципальних законів та ухиленні від сплати податку на нерухомість з 2016 року, заявивши, що комплекс не зареєстрований в іспанських податкових органах як готель.

Академія в Манакорі стала лише першим кроком у міжнародних амбіціях Надаля. Згодом він почав розширювати мережу, відкриваючи філії в Кувейті, Греції, Гонконзі та Мексиці. Утім, ці центри не є академіями в традиційному розумінні. Вони орієнтовані на заможних любителів тенісу, які прагнуть покращити свої навички у комфортних умовах під керівництвом топових тренерів. Методика навчання в цих центрах розроблена Тоні Надалем.

«Ми не позиціонуємо себе як академію, – пояснював менеджер філіалу в Канкуні Алекс Прадерсас. – Ми – тенісний центр. Це формат відпочинку, але рівень викладання залишається дуже високим».

У партнерстві з GPF Capital академія Надаля продовжує розширюватися, надаючи ще більшій кількості молодих спортсменів доступ до якісного навчання. Також Надаль зобов’язався побудувати академію в Саудівській Аравії у співпраці з місцевою тенісною федерацією, амбасадором якої він є.

За оцінками Forbes, статки Надаля у 2024 році сягнули 340 млн доларів. Його бренд залучав найпрестижніших спонсорів – від Heineken і Kia до Nike, Richard Mille та LVMH.

Холдингова компанія Надаля Aspemir зафіксувала значне зростання доходів після продажу частки в академії – на 372,8% (з 19,9 млн євро у 2022 році до 94,1 млн євро у 2023-му). Водночас прибуток компанії знизився на 39,9%, склавши 21,95 млн євро. Завдяки продажу академії загальна вартість компанії зросла на 44% – до 341,4 млн євро.

Крім тенісних проєктів, Надаль інвестує в енергетику, нерухомість та ресторанний бізнес. Його партнерство з мережею готелів Melia привело до створення бренду Zel, який до 2027 року планує відкрити 20-25 готелів по всьому світу.

У 2024 році Надаль запустив бренд харчових добавок NDL Pro-Health, а також став власником команди в електромоторному чемпіонаті E1 Series. Інвестиції Надаля продовжують диверсифікувати його бізнес-імперію, яка вже давно виходить за межі тенісу.

Total
0
Shares
Prev
Євроліга уклала глобальне партнерство з Абу-Дабі

Євроліга уклала глобальне партнерство з Абу-Дабі

Бренд «Experience Abu Dhabi» буде широко представлений в баскетболі

Next
Оголошено переможців Stream Awards 2024, першої української премії для стримерів

Оголошено переможців Stream Awards 2024, першої української премії для стримерів

Було визначено переможців у 10 номінаціях