Радниця Офісу Президента України з питань спорту Олена Говорова під час панельної дискусії «Спорт, бізнес та медіа в контексті відновлення України», що відбулася на першій всеукраїнській конференції зі спортивного маркетингу SBC SUMMIT UKRAINE, висловилася про місію українських спортсменів на Олімпійських іграх-2024 у Парижі.
За якими спортсменами та видами спорту слід особливо уважно спостерігати на Олімпіаді? Хто є нашими медальними надіями?
Ось на це питання я відповідати не буду, тому що я сама спортсменка, і ви знаєте, що у нас не прийнято говорити про медалі, поки вона не висить у тебе на шиї. Але хочу сказати, що всі спортсмени, які на сьогодні вибороли ліцензії на Олімпійські ігри, вже показали волю до перемоги.
Для нас головне – зрозуміти, хто ми, що ми представляємо свою країну Україну на ОІ, це дуже важливо. Олімпійські ігри – це перемога у великому сенсі цього слова. Зараз у спортсменів є можливість донести всьому світу про нашу країну, про те, що саме наша країна прагне миру, і це можливо, якщо світ дослухається до української формули миру нашого президента і надасть нам підтримку. Спортсмени повинні допомагати будь-де, будь-як, будь-яким способом. Коли ми виїжджаємо, то повинні це розуміти та памʼятати про це.
Хотіла б подякувати Георгію Зантараї за роботу під час великої війни. Він постійно був на звʼязку з журналістами з усього світу, надсилав міжнародним федераціям листи від Комісії атлетів НОК щодо порушення статусу нейтральних та доказів, що російські та білоруські спортсмени пропагують війну та беруть участь у заходах, які пропагують війну.
Щодо Сергія Назаровича Бубки, то було запитання які країни нам найбільше допомагають, я б сказала, що цей перелік дуже довгий, і ми дуже вдячні всім, хто відгукується на наше прохання про допомогу.
З перших днів війни багато країн відгукнулись, міжнародна спільнота на запит Сергія Бубки швидко відгукувалась і зустрічала наших спортсменів аби вони мали можливість тренуватись далі.
В рамках дискусії пані Олена також поділилася думкою щодо ролі спорту у житті українських дітей під час повномасштабної війни.