Клуби УПЛ у соцмережах: з якою кількістю підписників кожен розпочинає новий сезон?

Проаналізували присутність футбольних команд на семи платформах

Як і торік, в Українській Прем’єр-лізі змагатимуться 16 команд, але цього сезону з суттєвими змінами. До УПЛ піднялися дві найкращі команди Першої ліги – «Епіцентр» та СК «Полтава», а також після напружених перехідних матчів своє місце в еліті вибороли «Кудрівка» та «Металіст 1925». Але найцікавіше, що для «Епіцентру», «Полтави» та «Кудрівки» це історичний момент – клуби вперше зіграють в еліті українського футболу

Це шанс для клубів заявити про себе на великій арені та привернути увагу мільйонів вболівальників. У цьому процесі важливу роль відіграють соціальні мережі, через які клуби будують свій цифровий імідж і взаємодіють із фанатами.

SportBusiness.Media проаналізував, як виглядає цифрова присутність команд УПЛ у найпопулярніших соціальних мережах напередодні старті сезону 2025/26.

Інстаграм: домінування «Шахтаря» і стримане зростання новачків

Беззаперечним лідером в Instagram є «Шахтар», який зі своїми 924 тисячами підписників зі значним відривом перевершує всіх конкурентів. Додатковий інтерес до «гірників», безумовно, підігріває прихід нового тренера Арда Турана, чия особиста аудиторія в 10 мільйонів підписників натякає на потенціал для подальшого зростання клубної аудиторії.

«Динамо», попри статус чинного чемпіона України, тримається скромніше з 390 тисячами підписників.

Серед інших клубів, які демонструють значні показники в Instagram, варто відзначити «Зорю» (64 600), «Полісся» (44 700), «Рух» (44 300), «Верес» (41 600), «Карпати» (38 400) та «Кривбас» (38 200).

Що стосується новачків, то «Металіст 1925» починає з хороших 34 000 підписників. Це чудовий результат для клубу, який повертається в еліту. А ось у «Епіцентра», «Кудрівки» та «Полтави» поки що не так багато підписників – 7,4 тис, 5,7 тис та 4,2 тис відповідно – але для команд, що лише дебютують, це цілком зрозуміло.

Facebook: традиційний гігант

«Шахтар» з 1,8 мільйона підписників традиційно займає в рейтингу почесне перше місце, а «Динамо», хоч і з відчутним відривом від медійного гіганта посів друге з 222 тисячами. Трійку замикають львівські «Карпати» – 67 тисяч підписників.

Серед інших топів цієї соцмережі: «Полісся» – 29 000, «Верес» – 19 000, «Рух» – 14 000. І знову  харків’яни з «Металіста 1925» (15 000) виглядають доволі солідно на фоні навіть старожилів УПЛ.

Натомість, «Оболонь» (4 200), а також дебютанти «Епіцентр» (5 400), «Кудрівка» (2 700) та «Полтава» (2 000) мають найменшу кількість підписників на Facebook.

Tik Tok: деякі клуби перевершили футбольного гранда

Платформа трендів і креативу TikTok усе активніше підкорює українські футбольні клуби. І судячи з цифр, клуби ставляться до неї все більш серйозно.

Впевнено в рейтингу почувається «Шахтар», який наразі є беззаперечним королем TikTok серед УПЛ (603 900), потім слідує «Кривбас» з 185 000 фоловерами. А от справжньою несподіванкою стало «Полісся». Житомирський клуб з 80 500 підписниками переконливо вирвався на третю позицію, залишивши позаду навіть «Динамо» (68 100), яке наразі лише четверте.

«Рух», «Карпати» та «Колос» також мають непогані показники – 62 100, 45 300, 47 800 відповідно. Далі йдуть ЛНЗ (28 500), «Верес» (26 100). Заслуговує уваги й «Металіст 1925» з 17,2 тис підписниками та «Кудрівка» (7,2 тис).

«Епіцентр» та СК «Полтава» наразі не мають акаунтів на платформі, але, сподіваємось, все ще попереду.

YouTube: які клуби найбільше залучають фанатів через відеоконтент?

Найбільше фоловерів на платформі відеоконтенту вдалося залучити «Динамо» – 411 000 підписників. Срібну медаль в рейтингу здобуває «Шахтар» з 275 000 підписниками.

Третє місце наразі утримує «Рух» (48 800), а далі з мінімальним відривом ідуть «Верес» (42 400 ) і «Полісся» (42 300). За ними – «Кривбас» (35 000). Ці клуби мають стабільну аудиторію, але все ще значно відстають від лідерів за кількістю підписників.

І тут «Металіст 1925» – справжній тріумфатор серед новачків цього сезону. Незважаючи на виліт із УПЛ у попередньому сезоні, клуб зумів зберегти аудиторію й наразі має 28 600 підписників на YouTube. А це впевнене сьоме місце серед всіх клубів УПЛ.

«Оболонь» поки що не змогла перетнути позначку в 10 000 підписників, маючи 9 330.

А от новоспеченим учасникам УПЛ ще доведеться серйозно попрацювати над розвитком своїх каналів: «Кудрівка» має 1 520 фоловерів, «Полтава» – 1 280, а «Епіцентр» менш ніж тисячу.

Х (Twitter): майже пустеля УПЛ

Платформа X поки що не стала пріоритетною для всіх клубів УПЛ, про що свідчать кількість підписників і рідкісні публікації. Українські гранди «Шахтар» (143 080) та «Динамо» (66 900) мають найбільшу аудиторію, та ведуть свої сторінки іноземними мовами.

Зокрема, кількість підписників на англомовній сторінці «Шахтаря» майже зрівнялась з кількістю фоловерів та англомовній (67,7 тис проти 68,7 тис). А ще у “гірників” є сторінка португальською, де висвітлюються головні клубні новини.

«Динамо» також присутнє на Х українською та англійською мовами.

«Зоря» (2 538), «Полісся» (1 539), «Карпати» (1 358) постійно ведуть свої сторінки, та регулярно оновлюються контент. Решта клубів взагалі не мають акаунтів на X. 

Telegram та Viber: мінімальна активність, навіть у топів

Telegram є однією з найкращих платформ для представлення контенту, адже внутрішні алгоритми не фільтрують аудиторію, якій показують пости. Найбільшу кількість фоловерів на цій платформі має «Динамо (25 224), а «Шахтар» відчутно поступається з 18 850. Понад 12 тисяч має «Полісся», «Карпати» вже перетнули позначку в 10 тисяч, а «Кривбас» трохи позаду – близько 9 тисяч.

Менше 5 тисяч — у «Руху», «Вереса» та «ЛНЗ». Кількість підписників на Telegram-канали «Кудрівки», «Епіцентру» та «СК Полтава» не перевищує тисячі. Водночас «Зоря» – єдиний клуб УПЛ, який досі не має офіційного Telegram-каналу, втім, має декілька великих фанатських спільнот.

Viber виділяється як платформа з найменшою присутністю клубів УПЛ. Лише шість із них ведуть свої канали, а сумарна кількість підписників становить 55 048. Найбільше підписників у «Шахтаря» (35 252), за ним слідує «Динамо» (17 146). «Кривбас» (1 125). Акаунти «Карпат» (715) та «Руху» (721) налічують небагато підписників, але все ж мають свою аудиторію у Viber.

Підбиваємо підсумки

Загальна аудиторія клубів УПЛ у семи соцмережах сягає понад 6,4 мільйона підписників. Абсолютним лідером залишається «Шахтар» – понад 3,8 млн фоловерів, другий – «Динамо» з 1,2 млн.

Два клуби перетнули позначку у 200 тис – це «Кривбас» (270,9 тис, в першу чергу, завдяки TikTok) та «Полісся» (210,6 тис). Їх наздоганяють «Карпати» із 189,7 тис фоловерів. «Металіст 1925» незначно відстає від «Колосу» та «Зорі», але завдяки активному маркетингу в цьому році може увірватись в топ.

Для «Кудрівки», «Епіцентру» та «Полтави» дебютний сезон УПЛ має стати проривом – адже їхні команди будуть представлені широкій аудиторії. Якщо новачки будуть демонструвати якісну гру та залучаючі активації у соціальних мережах – за ними прийде й широка вболівальницька аудиторія.

Сезон УПЛ починається! Попереду багато матчів, емоцій і нового контенту. І вже ближче до фінішу побачимо, хто з клубів проявить себе на полі, хто – у цифровому середовищі, а хто зуміє “вистрілити” одразу на обох фронтах.

Total
0
Shares
Prev
ATP запускає нову гру з цифровими колекційними предметами для фанатів тенісу

ATP запускає нову гру з цифровими колекційними предметами для фанатів тенісу

Платформа Collect: It All Adds Up дозволяє вболівальникам створити власну

Next
«Ліверпуль» готується віддати £140 млн за Ісака

«Ліверпуль» готується віддати £140 млн за Ісака

«Мерсісайдці» не здаються у боротьбі за 25-річного форварда