Торік влітку канал «MEGOGO Спорт» розпочав мовлення у цифровому ефірі (Т2). Ліцензію мовник отримав у державному мультиплексі МХ-7.
Медіасервіс MEGOGO основною метою бачить вихід каналу на беззбитковість і незабаром планує укласти угоду з вимірювачем телевізійної аудиторії Nielsen. Свій контент канал монетизує з допомогою прямої реклами, спонсорства тощо. Однак рекламних надходжень на всіх учасників ринку зараз не вистачає.
Ще одним нововведенням є те, що з березня 2025 року матчі збірної України з футболу транслюватимуть винятково на ОТТ-медіасервісі MEGOGO й ефірному телеканалі «MEGOGO Спорт».
Про всі плани каналу «MEGOGO Спорт» директорка з контенту MEGOGO Марія Панченко розказала в інтерв’ю Детектор медіа.

– Як ви оцінюєте бюджет запуску ефірного спортивного каналу? Скільки ви вклали у запуск каналу? І на що йдуть основні видатки (окрім вартості ліцензійного збору – приблизно 4 млн грн)? І за який період можуть окупитися ці інвестиції?
– Вартість розповсюдження каналу становить приблизно 12 мільйонів гривень на рік без ПДВ. До основних витрат також входять додатковий ресурс для плей-ауту каналу, кілька людей до штату (зокрема, планувальник сітки), а також майбутня участь у вимірюваннях Nielsen, що теж передбачає додаткові витрати.
Окупність проєкту залежатиме від динаміки рекламного ринку та показників перегляду каналу. Якщо у собівартість не рахувати вартість прав, які були придбані до запуску каналу, то сподіваємося, що за рік-два вийдемо на окупність.
– За останні десять років провідні спортивні трансляції стали платними. Футбольні Ліга чемпіонів, ігри інших європейських кубків, а інколи й матчі внутрішніх і міжнародних чемпіонатів до великої війни не виходили в цифровому ефірі. Фактично «MEGOGO Спорт» повернув великий спорт із платного сегмента у безплатний. Чому ви вирішили йти цим шляхом? І якою є ваша модель спортивної монетизації, в якій ви бачите перспективу?
– Коректніше буде сказати, що «MEGOGO Спорт» не повернув весь спорт із платної моделі в безплатну, а створив можливість для їхнього гармонійного співіснування. Ми прагнемо дати глядачам вибір: дивитися обрані матчі провідних чемпіонатів безплатно – або абсолютно всі ігри в рамках передплати на платформі. Обсяг спортивних прав, які наразі має MEGOGO, дозволяє нам реалізовувати цю гнучку модель та охоплювати ширшу аудиторію.
– Як ви зараз продаєте рекламу? Чи достатньо коштів рекламного ринку для покриття витрат на канал?
– В умовах війни ринок реклами переживає складні часи, зайвих грошей на ньому немає. Водночас українські глядачі, а разом із ними й бізнес завжди цікавляться спортом – і особливо футболом. «MEGOGO Спорт» став першим каналом у Т2 з такою широкою пропозицією провідних спортивних трансляцій, що відкриває нам можливості для монетизації. Завдяки цій унікальності й ефективній роботі нашої комерційної команди ми вже частково покриваємо витрати на канал.
Щоправда, доходи від телевізійної реклами, принаймні поки що, не можуть зрівнятися з прибутками від цифрової реклами (ОТТ) – саме цей сегмент є нашим ключовим драйвером зростання. Ми швидко навчаємося, адаптуємося до телевізійного ринку й очікуємо, що наступного сезону кількість партнерів буде ще більшою. Це дозволить не лише зміцнити фінансову модель каналу, а й розширити пропозицію контенту в ефірі.

– Чи є ви у панелі телевізійних досліджень? Якщо так, які наразі рейтинги має мовник?
– Маємо такі плани й наразі ведемо переговори з Nielsen про участь у панелі телевізійних досліджень. Для нас важливо отримати точну інформацію про аудиторію каналу, щоб краще розуміти її вподобання та вдосконалювати контентну пропозицію.
– І які у вас цілі для «MEGOGO Спорт» і на який період?
– Основна ціль – це окупність. Нашою метою є досягнення беззбитковості каналу. Ідеально, якщо ми зможемо реалізувати цю ціль до кінця року, проте варто враховувати, що рекламний ринок наразі переживає складні часи.
Крім того, ми також орієнтуємося на зростання аудиторії, залучення нових партнерів і підвищення рівня взаємодії з глядачами. Всі ці аспекти відіграють важливу роль у формуванні стратегії нашого розвитку та досягненні фінансових цілей. Постійний моніторинг цих показників допоможе нам коригувати курс і адаптуватися до змінюваних умов ринку.

– На які великі європейські та світові чемпіонати ви зараз маєте права?
– Що стосується ексклюзивних прав на провідні спортивні події, ми транслюємо матчі збірної України в Лізі націй, єврокубкові турніри УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Ліга конференцій), а також провідні європейські чемпіонати – іспанську Ла Лігу, італійську Серію А, французьку Лігу 1, португальську Прімейру. Окрім футболу, ми також пропонуємо боксерські поєдинки від К2, Top Rank і BOXXER.
Вибрані спортивні події також доступні й на каналі «MEGOGO Спорт». Це всі матчі збірної України, вибрані матчі інших національних команд, а також вибрані матчі єврокубків і провідних європейських ліг, але, звісно, не всі події.
Починаючи з березня матчі збірної України транслюємо винятково на ОТТ-медіасервісі MEGOGO й ефірному телеканалі «MEGOGO Спорт».
– Як зміниться ваш спортивний контент у 2025 році?
– У 2025 році ми продовжуємо працювати з нашими основними чемпіонатами — це єврокубки, Серія А, Ла Ліга, Ліга 1, чемпіонат Португалії, а також найкращі бої від Top Rank. Серед новинок – канал «УПЛ ТБ» та боксерські поєдинки від BOXXER. Також улітку транслюватимемо жіноче Євро-2025. Крім цього, ми розширюємо співпрацю з УАФ: уже у березні покажемо товариські матчі юніорської збірної України U-21. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб українські вболівальники мали доступ до найкращого спортивного контенту на різних платформах.
– У яких тендерах ви берете участь? Чи готові ви укладати угоди на міжнародні турніри у партнерстві з іншими мовниками чи платформами? Можливо, ви вже подавалися на тендер спільно?
– Інформація про участь у тендерах є дуже чутливою, і зазвичай учасники повідомляють про неї лише після перемоги. Щодо партнерських угод, то ми відкриті до спільних проєктів, якщо вони відповідають нашим стратегіям розвитку та забезпечують вигідні умови для всіх сторін. Теоретично це має сенс, адже найдорожчі права дійсно дуже важко «потягти» одному гравцеві. Наразі активних переговорів не ведемо, але відкриті до опцій.
Офіційно. УПЛ ТБ відтепер можна подивитись на медіасервісі MEGOGO.