Віктор Смирнов: «Моя найбільша мета наразі – відновити будівництво басейну в МСК “Дніпро”»

Ексклюзивне інтерв’ю українського плавця, шестиразового Паралімпійського чемпіона

Віктор Смирнов — український плавець, шестиразовий чемпіон Паралімпійських ігор та багаторазовий призер світових і європейських чемпіонатів, Герой України. Після завершення спортивної кар’єри в 2024 році він активно працює над реабілітаційними програмами для ветеранів та розвиває бізнес-ініціативи.

В ексклюзивному інтерв’ю для SportBusiness.Media Віктор Смирнов розповів про свій новий етап життя.

– У 2024 році Ви завершили свою спортивну кар`єру. Розкажіть, як Ви адаптуєтесь до нового етапу життя, чим займаєтесь? 

– Я дуже хотів залишитися в структурі інваспорту, займатися тренерською або ж організаційною діяльністю, проводити турніри, розвивати дитячо-юнацький спорт. Але, на жаль, мене не прийняли, сказали, що в мене мало досвіду, щоб проводити якусь роботу.

Так склалося, що я переїхав з Києва до Черкас, де познайомився з МСК «Дніпро» і наразі працюю там тренером. Це муніципальний спортивний клуб, одним з напрямів діяльності якого є реабілітація через спорт ветеранів, які отримали інвалідність на війні. У нас розвиваються такі дисципліни, як футбол на милицях, волейбол сидячи, стрільба на слух, настільний теніс і пауерліфтинг. В основному займаються хлопці-ампутанти, близько 50 людей відвідують клуб регулярно.

Зараз я працюю над створенням секції з голболу — це футбол для незрячих і слабозорих. Це важливий напрям, щоб якщо хтось втратить зір або отримає травму, у нього було чим зайнятись. Також маю велику мету — завершити реконструкцію басейну, який знаходиться у стадії будівництва, щоб проводити там тренування.

– На Вашу думку, як спорт допомагає військовим адаптуватися до мирного життя?

– Дуже допомагає, адже хлопці повертаються до своїх побратимів, друзів. Це не тільки тренування, а й виїзди на змагання, нові знайомства, спілкування, самоствердження. Вони показують, що живуть повноцінним життям, можуть реалізувати себе, досягати результатів, вигравати медалі.

Паралельно з цим, у нас є кілька випадків, коли хлопці беруть мікрогранти, відкривають власний бізнес і продовжують рухатися вперед. Вони ж бійці, розумієте? Їм навряд чи буде цікаво займатися малюванням чи співати пісні. А спорт дає можливість виплеснути тестостерон, відчути фізичну втому й піти додому задоволеними.

– Нещодавно Ви відкрили хімчистку-пральню в Черкасах. Що підштовхнуло Вас зайнятися бізнесом? 

– У 2023 році я планував завершити кар’єру, тож потрібно було рухатися далі, знаходити справу, яка забезпечить майбутнє. На семінарі Rotary Club я познайомився з Євгеном Заярним із Харкова, і він розповів про свою франшизу. Раніше я ніколи не мав справи з хімчистками, але ця ідея мене зацікавила.

Вкладення були відносно невеликими, до того ж ми отримали мікрогрант у центрі зайнятості. Тож, вирішив спробувати себе в цьому напрямку.

– Які поради могли б дати спортсменам, які завершують кар’єру?

У першу чергу я б порадив ще до завершення кар’єри знайти шляхи відступу — визначитися, чим вони будуть займатися, за що житимуть і в якій сфері працюватимуть. І тільки після цього йти зі спорту. Не можна спочатку закінчувати, а потім сидіти й думати, що робити далі.

– Оцініть перспективи розвитку паралімпійського спорту в Україні.

– Перспективи розвитку паралімпійського спорту в Україні виглядають позитивно, адже з 2004 року команда поступово набирала обертів. Постійне підвищення результатів на Паралімпійських іграх і Чемпіонатах світу допомагає поліпшувати командний рейтинг.

Важливо не відмовлятися від ветеранів, і не перенаправляти їх на ветеранські рухи. Є багато хлопців, які можуть реалізувати себе через інваспорт і досягати високих результатів.

Вікторе, Ви здобули чимало медалей за часи споривної кар`єри і стали справжнім прикладом для багатьох спортсменів. Яка з Ваших нагород є для Вас найбільш значущою і чому?

– Кожна паралімпійська медаль для мене є найбільш значущою, адже кожна з них має свою цінність. Це може бути золото 2004 року, або срібло 2020 року в Токіо. Перше місце, безумовно, є важливим, але п’ята Паралімпіада була для мене особливою. Адже я вже не був молодим, і це досягнення давалося набагато важче.

Автор: Каріна Пивовар

Total
0
Shares
Prev
Дар’я та Ярослав Ракіцькі оголосили про створення агенства спортивного менеджменту та маркетингу

Дар’я та Ярослав Ракіцькі оголосили про створення агенства спортивного менеджменту та маркетингу

З'явилося презентаційне відео «Домінант виходить у світ

Next
«Шахтар» та 3-тя ОШБр запустили благодійну кампанію

«Шахтар» та 3-тя ОШБр запустили благодійну кампанію

Підтримай збір на броньовані машини для захисників та отримай подарунки від