На Львівщині створили ветеранську команду зі следж-хокею

У 2026 році спортсмени планують взяти участь у чемпіонаті світу

На Львівщині сформували ветеранську команду зі следж-хокею, яка є аналогом хокею на льоду для людей з інвалідністю. До складу команди увійшли військові з ампутаціями та пораненнями. Про це повідомляє Суспільне Львів.

Минулого року п’ятеро хокеїстів з Львівщини взяли участь у міжнародному следж-кемпі у Словаччині. А вже у 2026 році спортсмени планують взяти участь у чемпіонаті світу зі следж-хокею.

Команда складається з 11 ветеранів, і тренування проходять чотири рази на тиждень на льодовій арені.

Спорт є хорошим мотиватором кинути курити, не думати про алкоголь, не думати про якісь інші речі. Лід дуже заряджає. Тут прохолодно, можна займатися як і літом і зимою, це дуже активний вид спорту, і в ідеалі це є реабілітація, це тримати себе в тонусі, ставити собі цілі.

Роман Гапачило, керівник федерації парахокею Львівщини 

Військовий 14 окремої механізованої бригади імені Князя Романа Великого Дмитро Животовський — один з учасників команди. У 2020 році він підписав контракт, а 23 червня 2024 року отримав поранення на Харківському напрямку. Чоловік проходить реабілітацію у центрі “Галичина”, де й отримав запрошення долучитися до тренувань зі следж-хокею.

У перший день він був для мене дуже катастрофічно тяжкий, не міг тримати баланс, розганятися і тому подібне, Вже з часом, з кожним наступним тренуванням, все виходить. Поступово, не швидко, але виходить.

Дмитро Животовський 

Також у команді тренується військовий із “Азову” Олександр Жавненко. Він втратив на фронті обидві ноги. Окрім гри у хокей чоловік планує знову бігати.

Я займався футзалом, футболом. Я очікував, що якийсь командний вид спорту в мене вдасться: сидячий волейбол або баскетбол. Про хокей навіть не знав, що є така можливість. Коли нам презентували, я думав, варто спробувати.

Олександр Жавненко

Тренер команди Сергій Швець раніше тренував дітей. Чоловік каже, що підхід до тренування ветеранів відрізняється, проте вони виконують вправи на рівні зі звичайними гравцями. За його словами, ветерани швидко вчаться й показують результати, які спортсмени з інших країн не показують за місяці.

Тут всі рівні, ніяких поблажок. В нас є система тренування, в якій закладений як відпочинок, так і особисті вправи. Ми ділимо їх на групи, робимо системи під окремі групи. Ми були в Словаччині на зборах, ми бачили початківців інших країн, вони сильно відрізняються. Наші хлопці набагато швидше вчаться

Сергій Швець

Раніше повідомлялося, що Run Ukraine разом з партнерами розпочали реєстрацію на БІГОЗБІР “Пробудження”, який триватиме з 8 березня по 13 квітня, і під час якого пробіжки стануть донатами на ЗСУ та інші благодійні ініціативи.

Total
0
Shares
Prev
Як Леброн Джеймс подолав позначку в 50 000 очок за кар’єру

Як Леброн Джеймс подолав позначку в 50 000 очок за кар’єру

Знаменитий американець став першим гравцем в історії НБА, якому вдалося подібне!

Next
Світова атлетика представила мобільний додаток для захисту здоров’я бігунів

Світова атлетика представила мобільний додаток для захисту здоров’я бігунів

Він абсолютно безкоштовний та доступний для завантаження всім бігунам

Квитки на SBC Summit Ukraine 2025