Sport&Business Club провів бранч, присвячений проблемам спортсменів після завершення кар’єри

Приймав захід коворкінг бізнес-парку «Європасаж»

26 лютого відбулась зустріч представників спільноти Sport&Business Club з психотерапевтом і коуч-тренером Маргаритою Башутіною, присвячена адаптації спортсменів після завершення кар’єри.

Приймав захід коворкінг бізнес-парку «Європасаж» – простір, який поєднує комфорт сучасного офісу з невимушеною атмосферою, що сприяє продуктивній роботі та натхненню. Коворкінг має різноманітні робочі зони, ігрову зону з Playstation, переговорні кімнати та навіть вбиральні з душем.

Під час заходу обговорювали психологічні виклики, з якими стикаються спортсмени, способи використання їхнього спортивного досвіду та навичок у подальшій реалізації, а також подолання страхів і невизначеності.

Маргарита Башутіна розпочала свій виступ з важливої думки: «Чим швидше ти йдеш до мети, тим швидше вона йде від тебе. Головне — концентруватися на процесі, а не на результаті». Вона пояснила, що для спортсменів важливо не фокусуватися на кінцевому результаті, оскільки це може призвести до втрати концентрації і страху перед невдачею. Натомість найкращі досягнення приходять тоді, коли увага зосереджена на кожному кроку, кожному русі. Цей підхід працює не лише в спорті, але й у бізнесі, політиці та інших сферах.

Психотерапевт виділила три ключові компоненти успіху: ірраціональність (підсвідомість, інтуїція), раціо (логіка) та фізика (фізичний стан). Гармонійне поєднання цих елементів є запорукою досягнення цілей.

Також спікерка підкреслила, що важливо знайти баланс між прагненням до успіху та внутрішньою гармонією. Після теоретичної частини вона показала, як спортсмену визначити свої сильні сторони та можливості, щоб обрати подальший шлях у кар’єрі.

Враженнями від зустрічі Маргарита Башутіна поділилась у коментарі для SportBusiness.Media:

На зустрічі з аудиторією ми почали розбирати тему «чому колишні спортсмени стають успішними бізнесменами та політиками». Зал був наповнений зацікавленими слухачами, які з нетерпінням очікували на відповіді. Ми розглянули живий кейс разом з аудиторією, як спортсмену, який завершив спортивну кар’єру, знайти шлях розвитку поза спортом. Було багато запитань та пропозицій, і кожен мав можливість висловити свою думку.

Неочікувано ми підняли глибоку проблематику нереалізованості колишніх спортсменів у житті, їхнього емоційного опустошення, невпевненості в собі та нерозуміння, куди і як рухатися далі. Це викликало хвилю емоцій та співчуття серед присутніх. Було зрозуміло, що ця проблема потребує негайного вирішення.

Після довгих обговорень ми прийняли рішення, що цю проблематику потрібно виносити на рівень Міністерства молоді та спорту, а також Національного олімпійського комітету України. Ми віримо, що на державному рівні можна знайти ефективні шляхи підтримки колишніх спортсменів. Проте, на своєму рівні ми також не залишимося осторонь.

Ми вирішили проводити групові терапії та зустрічі з психологічної підтримки спортсменів. Це допоможе їм знайти внутрішню гармонію та впевненість у собі, відкрити нові горизонти та можливості. Наша мета – створити середовище, де кожен колишній спортсмен зможе відчути підтримку та знайти свій шлях у житті.

Гості ділилися власними переживаннями, ставили питання та обговорювали реальні кейси. 

Наразі спортсменам дуже важко реалізувати себе після завершення спортивної кар’єри. Молоде покоління ще має можливості для самореалізації завдяки розвитку соціальних мереж,  а спортсмени мого віку виходять ні з чим і про них просто забувають.

Лариса Заспа, голова Комісії Національного олімпійського комітету «Жінки в спорті», бронзова призерка ОІ з гандболу, чемпіонка світу серед молоді

Олексій Касьянов розповів на власному прикладі, що під час своєї спортивної кар’єри розумів, що вона закінчиться і готувався до цього заздалегідь. Але на його думку деяким спортсменам потрібно допомагати.

Немає такого в світі, що людина займається спортом і все. Я багато досяг у спорті, але в мене три вищі освіти. Ми маємо пояснювати нашому поколінню спортсменів, що освіта важлива, щоб після спорту реалізувати себе.

Нашим спортсменам страшно завершувати кар’єру — і це велика проблема. Вони мають ресурси, навички, а знань не мають. Це як машина без педалей — ніби є, але не їде.

Олексій Касьянов, генеральний секретар Федерації легкої атлетики України, український легкоатлет-багатоборець, олімпієць, призер чемпіонатів світу та Європи

Завершилася зустріч нетворкінгом: учасники знайомилися, ділилися контактами й обговорювали нові можливості.

Total
0
Shares
Prev
Жіноча тенісна асоціація (WTA) провела масштабний ребрендинг

Жіноча тенісна асоціація (WTA) провела масштабний ребрендинг

Представлено новий логотип та кампанію під слоганом Rally the World

Next
Відкрито голосування за найкращий маркетинговий кейс лютого

Відкрито голосування за найкращий маркетинговий кейс лютого

Воно триватиме в телеграм-каналі SBM до 15:00 9 березня