Як Australian Open перетворився на комерційного гіганта

Вартість турніру оцінюється в $1 млрд

В ніч на 22 січня свій виступ на Australian Open припинила остання українська тенісистка: в 1/4 фіналіу Еліна Світоліна (№27) програла американці Медісон Кіз (№14) з рахунком 6:3, 3:6, 4:6. Сьогодні, 25 січня, Медісон Кіз стала чемпіонкою Australian Open, здолавши першу ракетку світу аріну сабалєнку.

Турнір Australian Open (АО), колись непомітний у світі великого тенісу, нині став не лише престижною спортивною подією, а й потужною комерційною платформою. Завдяки багаторічній стратегії розвитку інфраструктури, активному залученню спонсорів і створенню розважальних пропозицій, цей турнір значно зміцнив свої позиції серед турнірів Великого шолома.

Переломним моментом стало перенесення турніру в центр Мельбурна наприкінці 1980-х років. У «Мельбурн-парку» побудували масштабний тенісний центр із закритими аренами та інноваційними рішеннями, що заклало основу для подальшого зростання.

За останні десятиліття уряд штату Вікторія інвестував у комплекс понад $1 млрд, створивши інфраструктуру, яка щорічно дивує глядачів.

Серед останніх нововведень: новий телескопічний тент на Rod Laver Arena, модернізація сидінь і дахів арен, додаткові спортзали для учасників турніру, кафе, б’юті-бар і навіть дитячий садок.

У 2024 році турнір уперше зібрав понад 1 млн відвідувачів, а у 2025-му організатори очікують навіть перевершити цей успіх. Втім, організаційних результатів змагань поки що не оприлюднено.

Основний дохід АО приносить продаж телевізійних прав. Угода з медіа-холдингом Nine Media Company на 2025-2029 роки забезпечила турніру $261 млн, або близько $52 млн за сезон.

Australian Open постійно розширює пул партнерів. Rolex, як офіційний хронометрист, приносить організаторам близько $10 млн на рік. Виробник автомобілей Kia платить $20 млн щорічно за контрактом до 2028 року, та надає 130 автомобілів для перевезення гравців та офіційних осіб змагань.

Організатори мають багаторічні угоди з такими відомими брендами, як авіакомпанія Emirates (минулого місяця контракт вартістю $22,4 млн за сезон було продовжено до 2029 року), платіжна система MasterCard, французький модний дім Louis Vuitton, великий банківський холдинг ANZ Banking Group та китайський виробник алкогольних напоїв Luzhou Laojiao.

Спонсорська лінійка алкогольних брендів особливо широка: серед партнерів винні бренди Penfolds і Squealing Pig, віскі Canadian Club, пиво Peroni і сидр Somersby, шампанське Piper-Heidsieck, горілка Grainshaker і джин Gordon’s.

До 2025 року Tennis Australia вдалося значно збільшити кількість спонсорів. Особливо виділяється угода з французьким брендом преміальної горілки Grey Goose, який відомий своїм культовим коктейлем Honey Deuce, популярним на американському турнірі US Open. Для Australian Open бренд розробив фірмовий напій – Lemon Ace.

«Особливістю Honey Deuce є те, що його можна спробувати лише під час трьох тижнів US Open», – зазначив віцепрезидент Grey Goose із глобального маркетингу Алеко Аскуэта. – «Завдяки Lemon Ace ми сподіваємося створити подібну культуру і на Australian Open».

Організатори турніру оголосили про багаторічне партнерство з M&M’s Australia, який став офіційним кондитерським партнером. Для вболівальників було створено ексклюзивні товари M&M’s, включно зі знаменитою шоколадною стіною. Також відвідувачі можуть змішувати і підбирати свої улюблені кольори цукерок, серед яких два ексклюзивні відтінки Australian Open – рожевий і світло-блакитний, спеціально виготовлені на фабриці в Баллараті.

Перший досвід у тенісі здобула компанія з виробництва енергетичних напоїв Red Bull. Її партнерство з Australian Open виходить за межі логотипу чи фінансової підтримки. На початку січня в рамках співпраці відбувся показовий турнір Red Bull Bassline за участю шести провідних гравців, де особливістю стала музика діджея під час тай-брейків.

Australian Open також уклав партнерську угоду з найбільшою у світі мережею готелів Marriott Bonvoy. У рамках співпраці компанія відкрила приватний люксовий клуб на турнірі та запропонувала понад 60 унікальних пакетів для глядачів, зокрема квитки на фінальні матчі в чоловічому та жіночому розрядах.

Крім того, вболівальники отримали можливість відвідати ексклюзивні майстер-класи з тенісу, заходи за участю легенд спорту та зробити фото на фоні знакових трофеїв турніру.

Крейг Тілі, виконавчий директор Tennis Australia, наголошує: «Australian Open – це більше, ніж теніс. Це поєднання спорту, розваг і культури. Зараз вартість турніру оцінюється в $1 млрд., і ми більше не кажемо “спонсори” – тільки “партнери“».

Total
0
Shares
Prev
Благодійний вечір боксу «У кожного своя мрія»: онлайн головних подій

Благодійний вечір боксу «У кожного своя мрія»: онлайн головних подій

Розповідаємо про все, що відбувається на рингу

Next
«Челсі» презентував унікальну футболку до Китайського Нового року

«Челсі» презентував унікальну футболку до Китайського Нового року

Дизайн поєднує символіку Року Змії, китайські мотиви та зв`язок із містом