На базі Олімпійського навчально-спортивного центру «Конча-Заспа» вдруге відбувся Всеукраїнський форум атлетів, організований Національним олімпійським комітетом України та Комісією атлетів НОК України. Захід об’єднав понад сотню провідних спортсменів, функціонерів, а також представників міжнародних спортивних організацій.

Форум відкрив президент НОК України Вадим Гутцайт, який у своєму виступі підкреслив важливість підтримки як спортсменів, так і тренерів:
«Спортсмен і тренер – це одне ціле. Без тренерів ми б нічого не досягли. Нам потрібно підтримувати один одного, допомагати і рухатися вперед».

Вадим Гутцайт також зазначив, що зараз голос спортсмена має велике значення, а НОК України робить все можливе для того, щоб забезпечити належні умови для підготовки і участі спортсменів у олімпійських форумах.
Своєю чергою, голова Комісії атлетів НОК України Георгій Зантарая запевнив, що комісія завжди готова підтримати спортсменів:
«Ми готові допомагати у вирішенні будь-яких питань».

Долучилися до заходу і представники міжнародної олімпійської спільноти: голова Комісії атлетів МОК Емма Терхо та директор департаменту спортсменів МОК Каве Мехрабі.
Емма Терхо розповіла про підсумки роботи Комісії атлетів МОК на Олімпійських іграх, а також подякувала українським спортсменам, які не лише активно сприяли комунікації під час роботи Олімпійського дому, але й демонстрували силу духу упродовж усіх змагальних днів. Емма Терхо поділилася майбутніми планами діяльності Комісії і ознайомила спортсменів із можливостями застосунку ATHLETE365.

Перед початком панельних дискусій учасники форуму переглянули міні-фільм про виступ української збірної на Олімпійських іграх у Парижі. Після перегляду переможці та призери Ігор поділилися своїми враженнями від емоційної стрічки, а також згадали миттєвості, які вони переживали у Парижі. Про незабутні моменти розповіли й ті, хто доєднався онлайн: Ольга Харлан — олімпійська чемпіонка та бронзова призерка Ігор-2024 з фехтування, Юлія Бакастова — олімпійська чемпіонка Ігор-2024 з фехтування, Олександр Хижняк — олімпійський чемпіон Ігор-2024 з боксу та Олена Костевич — представниця кульової стрільби.



Перша дискусійна сесія «Особистий бренд» зібрала відомих українських спортсменів, які поділилися своїм досвідом створення та розвитку особистого бренду. Легкоатлетки Марина Бех-Романчук та Юлія Левченко, плавець Михайло Романчук, а також дзюдоїстка Дар’я Білодід розповіли про те, як вони використовують соціальні мережі для взаємодії зі своїми фанатами, як будують партнерські відносини зі спонсорами. Водночас спортивні менеджери Олександр Крикун та Юрій Шаповалов (онлайн), які взяли участь у дискусії, надали поради щодо створення ефективної стратегії розвитку особистого бренду.
В межах другої дискусійної сесії учасники обговорили, як спортивні досягнення можуть допомогти атлетам у подальшому житті. В ході дискусії президент НОК Вадим Гутцайт на прикладі власної кар’єри розповів, як спортивні навички можуть бути успішно застосовані у різних сферах діяльності. Він зазначив, що саме завдяки спорту навчився ставити перед собою цілі та досягати їх, працювати в команді та долати труднощі. Ці якості, за словами президента НОК України, допомогли йому побудувати успішну кар’єру в системі управління.



Участь у другій дискусійній сесії також взяли Георгій Зантарая – голова Комісії атлетів НОК України, Ольга Саладуха – президентка Федерації легкої атлетики, Олена Говорова – радниця Офісу Президента та заступниця Голови КМДА, а також Ігор Молоток – народний депутат та президент Федерації волейболу Сумщини.
Третя дискусійна сесія Всеукраїнського форуму атлетів складалася з двох панелей.
Перша – «Амбасадори чистого спорту: Національний антидопінговий центр змінює правила гри». Її учасники — легкоатлетки Анна Рижикова та Юлія Левченко, представниці синхронного плавання Владислава та Марина Алексіїви, представниця академічного веслування Анастасія Коженкова та веслувальник-каноїст Юрій Чебан. Модератором дискусійної панелі став директор Національного антидопінгового центру Сергій Попик.




Він підбив підсумки року, відзначивши значні успіхи в боротьбі з допінгом серед українських спортсменів. Сергій Попик акцентував увагу на нульовому показнику позитивних допінг-тестів у збірній України на Олімпійських іграх у Парижі. Це свідчить про високий рівень антидопінгової культури серед українських атлетів та ефективність роботи антидопінгового центру. Також директор НАДЦ анонсував створення проєкту «Амбасадори чистого спорту».
Друга дискусійна панель стосувалася протидії маніпулюванням у спорті. Особливу увагу було приділено питанню договірних матчів у професійному спорті. Було обговорено причини виникнення таких ситуацій, їхній вплив на репутацію атлета, а такоє можливі шляхи вирішення цієї проблеми. Окрім того, учасники дискусії, серед яких Наталія Радчук – секретар Національної платформи доброчесності спорту, Андрій Давиденко – голова комітету з етики та чесної гри Української асоціації футболу (УАФ) та Анастасія Біленко – секретар комітету з етики та чесної гри УАФ, поділилися інформацією щодо використання сучасних технологій для виявлення маніпуляцій.

Всеукраїнський форум атлетів став важливою платформою для обміну досвідом та обговорення ключових питань. Ця подія продемонструвала єдність спортивного співтовариства та окреслила пріоритети розвитку спорту в Україні, підкреслюючи важливість співпраці між спортсменами, тренерами, а також українськими та міжнародними організаціями.