Згідно з дослідженням YPulse 2024, підлітки в США та Канаді проводять за відеоіграми більше часу, ніж перед телевізором. Ба більше, 68% респондентів вважають відеоігри цікавішими, ніж телешоу чи фільми. А Newzoo 2023 додає, що представники сучасного покоління витрачають на ігри понад 12 годин щотижня, майже наздоганяючи 13,9 години, які вони проводять у соцмережах.
Та геймінг уже давно перестав бути суто молодіжним захопленням. Дослідження Entertainment Software Association показує, що середній вік гравців у США зріс із 29 років у 2004 році до 36 у 2024-му. Крім того, за даними Global Gamer Study 2023, 45% геймерів — це жінки. А загальна кількість гравців у світі, за прогнозами, сягне 3,1 мільярда до 2027 року.
Unilever активно співпрацює з платформами на кшталт EAFC, Fortnite і Roblox, щоб бренди сегмента “особиста гігієна” могли залучати нових споживачів там, де ті проводять значну частину свого часу. Геймінг стає ключовим напрямком для досягнення цілей компанії та відкриває двері до нових можливостей.
Univeler є однією з найбільших світових компаній та лідером на ринку продуктів харчування та побутової хімії з прибутком понад 7 млрд євро за підсумками 2023 року. Серед відомих брендів Unilever – Axe, Cif, Clear, Domestos, Dove, Lipton, Magnum, Rexona тощо. У 2024 році компанія повністю покинула ринки країн агресорів.
Як Unilever використовує геймінг для взаємодії зі споживачами
Unilever завжди прагнула бути там, де перебуває її аудиторія. Геймінг, як новий канал комунікації, відкриває безліч можливостей для взаємодії зі споживачами майбутнього. Саме тому за останні три роки компанія утричі збільшила інвестиції у цей сектор, зосередивши увагу на брендах сегмента особистого догляду.
Згідно з дослідженнями Unilever, 70% геймерів активно цікавляться засобами особистої гігієни, а 45% з них купують преміальні продукти, як-от дезодоранти чи спреї. Для порівняння, серед не-геймерів таких покупців лише 35%.
“Геймінг — це новий соціальний майданчик”, — каже Віллем Дінгер, глобальний керівник партнерств Unilever у спорті та розвагах.
У 2020 році компанія запустила ініціативу UPLAY, яка об’єднала понад 30 геймерів із команди Unilever. Вони допомагають маркетологам співпрацювати зі стрімерами, творцями контенту та інфлюенсерами, щоб бренди компанії органічно інтегрувалися в ігрову культуру.
Найкращі кейси: як бренди Unilever вже змінюють правила гри
1. Rexona та FIFA Women’s World Cup у Roblox
Під час чемпіонату світу з футболу серед жінок 2023 року Rexona запустила гру Rexona Obby у Roblox. Гравці могли взаємодіяти з цифровими аватарами зіркових спортсменок, таких як Трініті Родман і Лорен Джеймс. Кампанія принесла понад 5 млн вражень і 1 млн взаємодій.
2. Axe і Mistaverse у Fortnite
У 2022 році Axe створив у Fortnite інтерактивну карту, де гравці отримували бонуси за використання брендованого спрею Axe. Кампанія здобула понад 100 млн вражень, а її карту зіграли 75 тис. разів лише за кілька тижнів.
3. Lifebuoy у Minecraft: віртуальна боротьба з реальними відходами
У 2023 році Lifebuoy співпрацював із Minecraft, створивши світ, де гравці збирали пластикові відходи з річки Ганг. Компанія зобов’язалася переробити у реальному житті таку саму кількість пластику, яку гравці зібрали у грі, і створити з нього станції для миття рук в Індії.
4. Партнерство з EAFC
У червні 2024 року Unilever підписала угоду з EAFC, щоб інтегрувати бренди Rexona та Axe у найпопулярнішу спортивну гру. Реклама цих брендів під час чемпіонату Європи 2024 року у режимі Ultimate Team зібрала 3,48 млрд вражень.
Майбутнє геймінгу та Unilever
“Геймінг ось-ось стане центральним джерелом розваг, а технологічний прогрес лише прискорює цей процес”, — каже Віллем Дінгер. Це лише початок подорожі, яка обіцяє стати захопливою пригодою.