Українець підкорює велосипедом усі континенти, включно з Антарктидою! 

Проєкт для України

Володимир Муляр, відомий український веломандрівник, музикант, автор популярного тревел-проєкту «Двоколісні хроніки», півроку тому вирушив у навколосвітню одиночну екпедицію з кількома незвичайними ідеями, здійсненням яких він може встановити одразу кілька світових рекордів. 

По-перше, маршрут подорожі має охопити усі сім континентів Землі, серед яких і крижаний материк. Наскільки відомо, ще ніхто у світі не здійснював цього в безперервній одиночній навколосвітній велоподорожі. За словами Володимира, хоч він цілком усвідомлює складність виконання такого плану, проте налаштований серйозно і вірить в успіх. 

«Я з дитинства мріяв здійснити навколосвітку. І хоч я надаю перевагу теплому клімату й Антарктида зазвичай мене цікавила менше ніж інші місця планети, проте ідею з усіма континентами я обрав для того аби зробити проєкт цікавішим та унікальним, не схожим на інші, і тим самим привернути увагу громадськості в усьому світі. Привернути увагу не лише до незвичайної велоподорожі, але також – через подорож – до війни в Україні, нагадуючи, що проблема нікуди не зникла».

По-друге, Володимир сподівається здійснити свій ґрандіозний план без використання авіаперельотів. Натомість перетинати океани з велосипедом він має намір лише на кораблях, при тому надаючи перевагу вітрильникам. Як каже мандрівник, так він намагається бути чесним перед своїм прагненням робити якомога менший слід в забрудненні нашої планети – не підтримуючи пасажирську авіаіндустрію. Адже відомо, що вона є одним із анти-лідерів у цьому процесі. Попереду у Володимира три океани і п’ять їх перетинів, а також декілька менших плавань – склавши їх разом як авіамаршрут, це був би неймовірно довгий вуглецевий слід. Загалом, в порівнянні з авіаперельотами плавання кораблями на ту ж відстань коштує суттєво дорожче. Проте, український мандрівник по можливості намагається практикувати так званий автостоп яхт, аналог наземного автостопу, доволі поширений в сучасній сфері мореплавства. 

По-третє, це має бути одна з найдовших велоподорожей (та й не лише вело!) в історії людства – понад 60 тисяч кілометрів через півсотні країн, тривалістю близько трьох років.

Де ж Володимир Муляр зараз, через півроку після старту?

Розпочавши свою подорож в маленькому містечку Хексем на півночі Англії (і, як вимагає справжня навколосвітка, там же плануючи її завершити), він вже подолав 9000 км і завершив шлях по двох з семи континентів – Європі та Африці, включаючи пустелю Сахару та плавання по океану під вітрилами від Сенегалу до Кабо-Верде, де він і перебуває наразі.Найближчими тижнями мандрівник сподівається перетнути решту Атлантики до Південної Америки – третього континенту на його маршруті. 

Щоправда, з пошуком корабля-попутки у мандрівника виникли деякі труднощі і це змусило його затримуватися без руху по кілька тижнів у Дакарі, Сенегал, а також на острові Саль і зараз в порту Міндело, Кабо-Верде. 

Проте найбільшу складність Володимир має з пошуком корабля від Південної Америки (Ушуая) до Антарктиди (українська наукова станція «Академік Вернадський»), який він вже почав заздалегідь. Не багато кораблів курсують тим шляхом, адже протока Дрейка, яка з’єднує Атлантичний та Тихий океани, вважається одним з найсуворіших кліматичних місць на планеті через часті і дуже сильні шторми з гігантськими хвилями. До того ж, велосипед є суттєвою перепоною. Якщо йдеться про малі яхти, далеко не кожен власник погодиться брати такий багаж на борт. Круїзні ж рейси до Антарктики мандрівнику поки що «не по кишені».

Нагадаємо, що раніше проєкт «Двоколісні хроніки» Володимир Муляр здійснював разом з дружиною Яриноюі їхнім сином, «капітаном» Марком, який народився (не без пригод!) в далекій Австралії під час найбільшої велоподорожі цієї завзятої пари з Києва до Сіднея. Далі, з 10-місячного віку Марка, сім’я мандрувала утрьох, загалом проїхавши на велосипедах буквально півсвіту по Азії, Європі та Африці. Український глядач міг спостерігати за їхніми пригодами на кількох телеканалах.

Володимир зізнається, що зараз у них з Яриною дуже складний, кризовий період стосунків. Тож він вважає, що це правильний час для нього здійснити те, про що мріяв усе життя (водночас роблячи корисне для України). Адже довга подорож наодинці – це ще й шанс знайти відповіді на власні важливі питання.

Хід своєї неймовірної експедиції Володимир, як завжди, показує в численних яскравих відео на Youtubeканалі проєкту.

Total
0
Shares
Prev
ФК «Ліверпуль» анонсував концерт Лани Дель Рей на стадіоні «Енфілд» у червні 2025 року

ФК «Ліверпуль» анонсував концерт Лани Дель Рей на стадіоні «Енфілд» у червні 2025 року

Футбольний клуб та американська співачка продовжують співпрацю після випуску

Next
Усик разом з FEBA запускає збір для підтримки українців, які страждають від війни

Усик разом з FEBA запускає збір для підтримки українців, які страждають від війни

Мета проєкту «Нагодуй Україну цієї зими» — зібрати один мільйон доларів

Вам також може сподобатись