Олімпійська чемпіонка та світова рекордсменка зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх в інтерв’ю Маші Єфросиніній розповіла зокрема і про свої рекламні контракти, а також про власний Instagram та його роль в медійності спортсменів.
– Ти підписуєш рекламні контракти, з PUMA – це зрозуміло. Великий міжнародний контракт, хто як не ти?! Але останнім часом я бачу тебе в рекламі кафе Honey, бренду українського одягу CHER’17. Важко українським брендам отримати тебе, адже вони не такі спроможні багато заплатити, як закордонні бренди?
– Я тільки нещодавно в цю сферу влилася. PUMA і годинники OMEGA – це мої два великі спонсори, які мені допомагають. Це люди, які були готові допомогти мені з перших днів повномасштабного вторгнення. З PUMA мені подзвонили, вони допомогли. Люди з України, з PUMA, вони живуть в Німеччині: «Якщо щось потрібно вам, родині, кажіть – ми допоможемо».
Але зараз у мене з’явилася можливість, після світового рекорду, мені прикро про це казати, але в цьому році нарешті в мене з’явилася впізнаваність в Україні – в моїй рідній країні. Це, насправді, велика проблема спортсменів, тому що ти виступаєш, але в тебе немає такої медійності.
– А як ти думаєш, чому так було?
– Тому що ти, в принципі як спортсмен, ти фокусуєшся на своїх задачах. У тебе спорт, ти не блогер, ти не можеш постійно знімати це, показувати. Тобі не до цього на тренуваннях… А потім такий – треба щось зняти, щось виставити. Але ти на цьому не зациклюєшся, в тебе ж основна сфера діяльності інша.
Але зараз міжсезоння, я не тренуюся і в мене є така можливість трішки порозвивати свій Instagram, повикладати фото, і ось взяти участь у таких проектах. Я в Україні, я можу це зробити.
– Але от бачиш, це все в 2024-му відбулося. І я наполягаю, що українці стали більше стежити за своїми героями, спортсменами. Більше радіти, більше приділяти цьому уваги. Адже пішла популяризація як української музики та культури, так і спорту.
– Я згодна. Нарешті це відбулося.
– В тебе є менеджер, який продає рекламу? Якось вирішує усі питання?
– Так, в мене є менеджер. Є ще дівчина, яка допомагає мені знімати і нагадує мені, що потрібна фотографія, потрібне відео якесь, бо щось давно нічого не було в стрічці.
– Блогінг – це робота. В тебе багато підписників, спортсмени не всі можуть похвалитися таким. Ну хіба що Роналду – там взагалі мільярд.
– В мене взагалі була велика проблема, ну – це не проблема, але у нас було багато міжнародної аудиторії. Всім було цікаво як зробити так, щоб додалося у мене більше української аудиторії. І зараз я дуже рада, я дуже щаслива, що українських людей у мене більше в підписниках.
– Скільки приносять тобі рекламні контракти? Грошей більше, ніж за спортивні нагороди?
– Рекламні контракти так – з PUMA і OMEGA, це, в принципі, ті гроші, на які я живу.
– Ну а у відсотковому відношенні українська і міжнародна реклама?
– Це взагалі не порівняти.
– Можна сказати, що в Україні ти поки знімаєшся?..
– Для кайфу!
– Бекхем же взагалі давно пішов зі спорту, але не зникає з медіа.
– Так, це дуже крутий кейс, який показує, що це можливо зробити наприкінці своєї кар’єри. Закінчити футбол, але це показує те, що все це потрібно робити поки ти ще займаєшся спортом. Коли ти ще на піку, в тебе є форма, ти береш участь в якихось рекламних інтеграціях. Ти не закриваєшся тільки в спорті і все. Він брав інтеграції, в рекламах він часто знімався і це дало йому змогу стати таким.
– Тобто ти все робиш правильно?
– Я на своєму шляху. Медійна сфера… Це крок до того, що після кар’єри тобі буде легше щось знайти своє, піти з головою в іншу сферу.