16 жовтня Sport&Business Club разом з генеральним партнером Клубу iGaming-компанією FAVBET провели традиційну зустріч у столичному UNIT.CITY, яка стала другою у цьому сезоні.
Захід був присвячений темі взаємодії спорту та освіти, спікерами якого виступили представники закладів освіти, функціонери, які працюють у сфері спорту, а також професійні спортсмени.
Вперше в історії Клубу зустріч відбулася під музичний супровід кавер-групи Jack London, яка створювала особливу атмосферу для гостей. Партнерами настрою виступило українське натурально вино від VILLA UA – це ексклюзивні купажні і яскраві сортові вина, рецептури яких розроблені за участю європейських виноробів.
Також на зустрічі був представлений енергетичний напій PIT BULL, новий партнер Sport&Business Club. Це український продукт, з кофеїном, таурином і натуральними соками, який має оригінальний смак та потужний вітамінний комплекс (В5, В6, В9, РР, С).
На початку заходу Олексій Брага та Lead Media Manager компанії FAVBET Ігор Романенко урочимо вручили нагороду за найкращий маркетинговий кейс липня. Переможцем тоді став проект зі створення та презентація ФК «Ревера 1908». Нагороду отримав Євген Кузьменко, директор з розвитку клубу.
Нагороду за найкращий міжнародний кейс півріччя, яким стала «Битва за Світло – колаборація Олександра Усика та DTEK – отримала представниця комунікаційної команди DTEK Олена Орлова. Компания DTEK виступить також локальним партнером II Всеукраїнської конференції зі спортивного маркетингу SBC Summit Ukraine, яка відбудеться 6 листопада, і з цієї нагоди представниці компанії було вручено спеціальну футболу.
Також партнером енергійності SBC Summit Ukraine стане енергетичний напій PIT BULL. На знак цього, CEO Sport&Business Club Олексій Брага вручив футболу директору з маркетингу «Нових Продуктів» (Україна) Борису Цомая. В свою чергу, Борис Цомая розповів гостям про партнерство з Федерацією легкої атлетики України, яке з’явилось завдяки Sport&Business Club.
Перед початком основної частини почесні значки Sport&Business Club отримали засновник групи компаній Sky Group Михайло Золотарь та голова Комітету з етики та чесної гри УАФ Андрій Давиденко.
За внесок в спільноту, квитки на SBC Summit Ukraine отримали президент Федерації настільного хокею України Павло Пилипенко, віцепрезидент Федерації черліденгу України Юлія Іванченко та заступник начальника управління, начальник відділу професійного навчання ГУНП України в Київській області Андрій Глянько.
Під час першої дискусійної панелі Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України, запевнив, що студентські спортивні ліги будуть популярними, у випадку, якщо вони будуть комерційно привабливими. Андрій Вітренко, якого 16 жовтня також було обрано президентом Спортивної студентської спілки, закликав до об’єднання зусиль, щоб зробити студентський спорт більш популярним.
Олексій Дніпров, як президент Федерації бадмінтону України та ректор КНУБА, торкнувся проблеми зв’язку між кількістю студентів і потребами ринку праці. Він також представив статистику найкращих спортивних досягнень ЗВО, порівнявши українську систему з американською клубною, зазначивши, що в Україні створення студентських спортивних ліг стане першим кроком до розвитку цього напряму.
Олександр Пижов, в.о. ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, поділився динамікою розвитку свого університету за останні 12 років. Пижов розповів про іновації, які впроваджують в НУФВСУ, зокрема спеціальний бот, який допомагатиме студентам у навчанні. Також він підкреслив, що спорт є найкращим методом для відновлення та адаптації ветеранів війни.
Президент Футбольної асоціації студентів Києва Вадим Місюра наголосив на необхідності розвитку масового студентського спорту. Він підкреслив, що для того, щоб заохотити студентів займатися спортом необхідно створити якісні умови, а не примушувати їх до занять. Також Вадим Місюра навів приклади успішних ініціатив та підкреслив важливість співпраці між навчальними закладами та бізнесом.
Станіслав Медведенко, дворазовий чемпіон НБА та спортивний директор КАІ (НАУ), виступив із закликом до розвитку студентського спорту в Україні. Він зазначив, що, попри складнощі, дитячий спорт може бути прибутковим, за умови створення належних умов для його розвитку. Медведенко розповів про ініціативу створення спортивного клубу «Авіатор» у своєму університеті, яка вже принесла позитивні результати.
Тему популяризації здорового способу життя українців продовжили засновниця United By Sport Анжела Фокіна та Марина Литовченко, чемпіонка Паралімпійських ігор, срібна та бронзова призерка Паралімпіади.
Марина Литовченко розповіла про важливість інклюзії в спорті та підтримки людей з інвалідністю. Вона підкреслила, як університет дав їй можливість поєднувати спорт та освіту, і закликала до активного залучення людей з обмеженими можливостями.
Анжела Фокіна торкнулася теми впливу війни на фізичне та психічне здоров’я дітей. Вона підкреслила, що фізкультура є важливим інструментом для подолання наслідків війни. Згідно з її дослідженнями, 77% дітей в Україні не залучені до спорту, що є серйозною проблемою. Фокіна представила соціальні програми, які залучають дітей до активності, включаючи кампанії для дівчат і жінок у спорті, а також ролики про гендерну рівність у спорті, підкреслюючи, що спорт має бути доступним для всіх.
Під час другої панелі спікери обговорили важливість освіти, спорту та соціальної відповідальності.
Сергій Радченко, чемпіон України та володар титулу WBC Ukraine, поділився своїм досвідом, підкреслюючи, що спорт і освіта нерозривно пов’язані. Він розповів про свій пояс WBC Silver, який здобув у серпні, та акцентував увагу на тому, що бокс — це не лише індивідуальний, а й командний вид спорту, де важлива робота команди.
Директорка дистанційної школи «Оптіма» Ольга Білодід зазначила, що багато спортсменів стикаються з труднощами в навчанні, адже їхній графік часто не збігається зі звичайним шкільним. В школі «Оптіма» навчаються понад 20 000 дітей, зокрема спортсмени, які можуть навчатися в зручний для них час.
Олександр Соколинський, співзасновник РМА «Спільна Перемога» та спортивний директор Книги Рекордів України, поділився своїм досвідом у спортивному менеджменті та розповів про кілька актуальних проектів. Наразі «Спільна Перемога» займається зйомкою фільму про бокс, в якому мають на меті показати глядачам, що український бокс має глибокі корені, які сягають козацтва.
Тетяна Харчук, завідувач кафедри менеджменту та економіки спорту НУФВСУ, поділилась проектами з соціальної відповідальності на перетині освіти та спорту. Вона показала, як студенти-спортсмени беруть участь у волонтерських проектах та допомагають дітям, які тривалий час перебувають у лікарнях, в тому числі в лікарні «Охматдит».
За її словами, такі акції надихають дітей і дають їм можливість на певний час забути про свої проблеми. Також було презентовано кліп на пісню «Сила Роду» за участі студентів-першокурсників кафедри менеджменту та економіки спорту НУФВСУ та боксера Сергія Радченка.
Після завершення виступів спікерів зустріч продовжилась в форматі нетворкінгу, тож всі бажаючі мали змогу отримати нові знайомства, обмінятись ідеями нових проєктів і закріпити нові професійні зв’язки.
Серед всіх, хто підтримав збір на черговий, вже четвертий джип для захисників України, було розіграно спеціальні призи від партнерів – 2 пляшки вина VILLA UA, ящик пива від ТМ Senor Cartel, 2 ящика енергетичного напою PIT BULL, а також три квитки SBC Summit Ukraine 2024. Загалом, завдяки донатам гостей, на автівку було зібрано 25 635 грн!
Повний альбом з фотографіями з заходу доступний за посиланням: Google Drive.
Генеральний партнер Sport&Business Club Україна – iGaming-компанія FAVBET
Генеральний радіо-партнер – Авторадіо
Партнери заходу – вино VILLA UA, енергетичний напій PIT BULL, ТМ Señor Cartel, Sky Coffee та VODA UA
Інформаційні партнери Sport&Business Club – телеканали «Ми – Україна» та «Ми – Україна+», Ukraine World News, XSPORT, сайти Sport.ua, Football Hub та SportArena.com, платформа «Футбол 2.0».