На відкритому конкурсі Укрзалізниці обрано архітектурну концепцію відновлення «Локомотиву». Підготовка до відбудови спортивного комплексу, в якому тренується понад 700 дітей та підлітків, включаючи 270, які виїхали з окупованих чи прифронтових регіонів, відбувається за підтримки Фонду Говарда Баффетта.
У липні 2024 року Укрзалізниця розпочала відкритий конкурс та публічно запросила проєктні та архітектурні організації для обговорення реконструкції зруйнованого комплексу «Локомотив». У зустрічі взяли участь 17 компаній. Усім їм було надано доступ до об’єкта, продемонстровано руйнування та всі локації, включені в план розвитку комплексу, розіслане відповідне завдання щодо розробки концепції.
Завдання передбачало не просто відновлення зруйнованого в тому вигляді, як воно було до ворожого удару, а комплексний розвиток території й перетворення її у багатофункціональний центр розвитку залізничників та молоді.
Безпосередньо на конкурс свої концепції представили пʼять компаній: ДП МОУ «ЦПІ», Balbek Bureau, Rembud project center, ТОВ «Спортпроект» та в колаборації урбан-бюро Big City Lab + PUPA. Укрзалізниця вдячна всім їм за активну залученість, детальне опрацювання технічного завдання та його відображення у запропонованих концепціях.
Переможець обирався за трьома критеріями: досвід виконання схожих робіт, ціна та власне ідея та пропрацьованість дизайн-концепції.
Враховуючи ці критерії, переможцем стала колаборація команди Big City Lab + PUPA.
Кияни знайомі з реалізованою на практиці роботою цієї команди, наприклад, за проєктом урбан-парку на ВДНГ, який став одним з найвідвідуваніших масових спортивних об’єктів.
Переможна концепція враховує потреби спорту високих досягнень (адже комплекс є базою для професійної команди «Локомотив», яка надихає молодь залучатись до спорту та розвиватись в Україні), а також максимально задіює наявний простір для створення зон активної рекреації тисяч дітей, молоді, літніх людей, пропонує відкритий доступ для мешканців району. Простір буде адаптований для маломобільних груп населення в контексті фізичної, інформаційної та цифрової безбарʼєрності (урбан-бюро Big City Lab, до речі, і є розробником Альбому безбар’єрних рішень, який активно використовується при плануванні безбар’єрних просторів).
Надалі команда-переможець має деталізувати концепцію та розробити майстер-план з пофазовою реалізацією, який буде надано для затвердження Укрзалізниці та Фонду Говарда Баффета. Ці давні партнери українських залізничників наразі виказали попередню готовність профінансувати роботи з проєктування та перших фаз відбудови (найбільш нагальні елементи) цього важливого соціального центру.
Після того так само в повністю прозорий та конкурентний спосіб буде розроблено проєктно-кошторисну документацію та проведено відбір підрядників, які виконуватимуть безпосередньо будівельні роботи.
За задумом, «Локо Сіті» буде одним з флагманських проєктів для української молоді, інтегрованим з транспортними можливостями Укрзалізниці доставляти до нього юних спортсменів з усієї країни. Мотивувати нашу молодь залишатись та розвиватись в Україні, за переконанням компанії та її благодійних партнерів, є одним з критичних пріоритетів.