(Не)жіночі види спорту: Rikky Hype в проєкті про гендерні стереотипи у спорті

Неймовірні фізичні досягнення не залежать від статі або раси
Created with RNI Films app. Profile ‘Kodachrome 50’s +’

До Дня фізичної культури і спорту України, що відзначається 14 вересня, бренд одягу та білизни Rikky Hype піднімає питання гендерних стереотипів, спрямованих у бік жінок в різноманітних видах спорту. 

Багато українських спортсменок, які живуть у режимі виснажливих тренувань та здобувають для країни дуже складні, довгоочікувані і неймовірно цінні перемоги, зіштовхуються з критикою та коментарями про «не жіночий» спорт. Досі саме така реакція слугує бар’єром для занять тим видом фізичної активності, що справді подобається і є справою життя для жінок по всьому світу.  

Задля руйнувань гендерних стереотипів у всіх видах спорту без виключень та мотивації дівчат не відмовлятися від улюбленої справи бренд об’єднався з українською борчинею вільного стилю, дворазовою чемпіонкою Європи, а також учасницею цьогорічних Олімпійських ігор Аліною Грушиною-Акобією та майстром спорту України з важкої атлетики та багаторазовою чемпіонкою України з бразильського джиу-джитсу Ярославою Шундрій.

«Справді кайфую від спорту, бо світом рухає конкуренція, а спорт – одна з найвищих його форм. Я зі спортивної родини, живу тренуваннями змалечку: спочатку це була гімнастика, потім легка атлетика. Але після травми, отриманої в ДТП, від бігу довелося відмовитись. За станом здоров’я я перейшла в зал важкої атлетики і закохалась», – розповідає Ярослава.

«Враховуючи те, що мої батьки дуже сучасні, розуміючі та підтримуючі, з самого початку навіть вони сприйняли штангу зі скептицизмом. Це швидко переросло у гордість з їх боку, але досі я зіштовхуюсь з нерозумінням та стереотипами через вид спорту, яким займаюсь від інших. Найчастіше чую коментарі від літніх людей, і найдивніше – від жінок, які кажуть про майбутні репродуктивні проблеми через «не жіночий спорт».

Аліна згадує, що з хейтом вперше зіштовхнулася ще в училищі: 

«Боротьбу критикували особливо – я часто чула про те, що дівчата, які займаються боротьбою – пацанки, що вони не жіночні. Що схожі на чоловіків і краще обрати щось «легше».  Зараз же навпаки – часто чую, що не схожа на борчиню. «Ти така маленька для борчині» – коли кажуть щось подібне, я рада, що руйную стереотипи власним прикладом. Жінки не просто класні в усьому, що роблять. Дуже часто вони перевершують чоловіків навіть у такому виді спорту».

«Мені подобається, що цей спорт зробив з мене особистість, дав розуміння, що я дуже сильна і здатна на все. Завдяки праці, яку я доклала, я незалежна не від кого і ні від чого ще з підліткового віку», – ділиться Аліна.  

«Це не жіночий спорт», «Жінки слабші за чоловіків» та «Танці набагато краще та безпечніше». Неймовірні фізичні досягнення не залежать від статі або раси, а досвід, а також сили, вкладені у перемоги і медалі, ні у якому разі не мають бути знецінені за статевою ознакою. 

Rikky Hype – український бренд спортивного одягу та білизни. 

Бренд з перших днів війни займається волонтерською діяльністю, і на початку вторгнення навіть призупиняв роботу для повноцінної допомоги армії. Щомісяця проєкт донатить на Сили оборони близько мільйона гривень.

Total
0
Shares
Prev
ФК «Астон Вілла» та Аdidas презентували новий третій комплект форми на сезон 2024/25

ФК «Астон Вілла» та Аdidas презентували новий третій комплект форми на сезон 2024/25

Форма виконана у темно-синьому кольорі зі сріблястими, чорними та білими

Next
Хокейна команда «Київ Кепіталз» та гравці «Крижинка» знялися у відеокліпі артиста KUTOVYI

Хокейна команда «Київ Кепіталз» та гравці «Крижинка» знялися у відеокліпі артиста KUTOVYI

Прем'єра кліпу відбудеться 19 вересня

Вам також може сподобатись