Президент Асоціації спортивних журналістів України Олександр Гливинський в ефірі програми SportBusinessTime розповів, чому рівень уваги до спортсменів в українському суспільстві залишається не надто високим, а про великий спорт згадують лише перед олімпійськими іграми.
Увага до спортсменів – це важливе питання. В Україні воно кожного разу постає перед Олімпіадою: чому в широкому загалі немає розмови про український спорт. А річ у тім, що ми докотилися до цього всім суспільством ще до війни, у нас зник спорт з телебачення.
Навіть попри розвиток YouTube, онлайн-плаформ, соцмереж, у нас дуже мало спорту на телеканалах, він зник. Я є свідком процесу, коли на початку 2000-х у нас ще існували спортивні новини на кожному з провідних телевізійних каналів, потім була стадія, коли вони тривали лише дві хвилини, були алкогольні бренди, які ще дозволяли рекламувати, можна було його туди запхнути, дати дві хвилини спорту і відбити гроші.
А потім спортивні новини замінили розважальними серіалами, і тим, що не змушує людей думати. В результаті в європейському суспільстві знають зірок спорту як селебріті, в тому числі й світових. А кого знає наш обиватель з відомих зірок спорту? Можливо, Роналду й Мессі, але це, знову ж таки, футбол, а ми говоримо про олімпійський спорт.
І так кожного разу, про спорт згадують перед Олімпіадою. Ми збираємося і говоримо: а скільки ми медалей виграємо, чому так мало ліцензій. А що ми робили чотири роки – це питання суспільства.
Також під час програми президент федерації фехтування України Михайло Ілляшев розповів про тиск, під яким опинилися українські спортсмени через допуск на змагання, в тому числі Олімпійські ігри-2024, росіян та білорусів.