Сергій Бриль: «Гратися словами в середині представлення бійців – це мистецтво»

Відомий ринганонсер поділився тонкощами своєї роботи

Відомий ринганонсер, телерадіоведучий, експерт з підготовки до публічних виступів Сергій Бриль в інтервʼю XSPORT після чергової зустрічі Sport&Business Club розповів про особливості роботи ринганонсера, а також поділився цікавим досвідом зі своєї карʼєри.


Яким був ваш прогноз на бій Усика та Фʼюрі, і чи справдився він?

Він не збувся. Я прогнозував нічию, мені здавалося, що так буде цікаво всім, хоча я щиро вірив у перемогу Олександра.

Розкажіть загалом про ваші враження від цієї заруби та чи були у вас якісь цікаві моменти під час перегляду?

Думаю, що як і більшість українців я пережив вир емоцій. Було все: і крик радості, і покусування кулаків, а потім відчуття піднесення.

Чи працювали ви у своїй карʼєрі ринганонсера з Олександром Усиком?

Так, всі перші поєдинки, які проводила компанія К2 Promotions в Україні, включаючи його бій на стадіоні у Львові, я оголошував Олександра.

Як взагалі можете схарактеризувати Олександра?

Олександр – людина видатна. Я вважаю, що таких як він взагалі немає. Настільки порядна, настільки талановита, цілеспрямована, а головне, про що варто сказати в першу чергу, людина з великим серцем, в якому живе віра. Можна сказати, що все це серце зроблене з віри, великої віри в Бога.

Розкажіть про благодійний вечір професійного боксу, де ви працювали в березні. Наскільки подібні історії популярні у сучасному українському боксі?

Слава Богу, що зараз бокс відроджується, принаймні я зараз працюю з чотирма промоутерськими компаніями. Це дуже приємно, тому що такі сфери як бокс, як і будь-який спорт, обʼєднує людей, дарує позитивні емоції, мотивує дітей приходити в зали. Більше того, з початку повномасштабного вторгнення, мені здається, спортсмени трошки змінилися. 

Якщо раніше я бачив дуже багато виходів в ринг, де спортсмени просто відбували номер, поводили себе як на спарингу, і я як ринганонсер засинав під рингом, а що вже казати про людей в залі. Зараз, з тим фаєром, тим духом, який є всередині української нації, все змінюється. Бійці виходять і не просто боксують, а показують справжню зарубу – те, що дуже подобається людям, і заради чого ми любимо бокс.

Чи можна сказати, що зараз бокс є спортом номер один в Україні?

Для мене – так.

Повернімося до березневого благодійного заходу. Яку суму тоді вдалося зібрати на ЗСУ?

Усі лоти були продані за 5 мільйонів гривень, і це було дуже потужно.

Чи були у вашому житті історії, коли незнайомі люди впізнавали вас за голосом?

Так, і це дуже цікаво, тому що карʼєра ринганонсера зʼявилася вже після карʼєри гравця в КВК, та того, як я був доволі популярним радіоведучим, а потім став ринганонсером. Дуже цікаво знайомитися з людьми, які впізнають тебе за ринганонсерством, потім виявляється, що ти той самий діджей, якого вони слухали, а ви ще й навчалися в одному ВНЗ, і вони памʼятають, як ми грали в КВК.

Як ринганонсер готується до того, щоб оголошувати бійців?

Ринганонсерство і робота в ринзі не зовсім така, як звичайна робота ведучого. У кожного заходу є своя драматургія: весілля – це про одне, корпоративне свято – про інше, футбол, спорт, бокс – про інші емоції. У мене це все вже на рівні інтуїції, інколи навіть кажу, що в мене всередині ДНК ринганонсера.

Я розумію емоційно-музичний настрій цього івенту, тому мені може здатися, що це легко. Раніше я думав, як буду виглядати, як щось красиво скажу, як потягну прізвище чи імʼя. Зараз же все більше фокусуюся на тому, що важливо для бійця, тому що його вихід в ринг – це його нульовий раунд, і те, як він буде себе відчувати, його емоційний стан, також залежить від того, як я його оголошу.

Уявіть собі, що я, оголошуючи вас, неправильно назвав прізвище, це було б неприємно. А коли є музично-емоційне наповнення, енергетика, то я відчуваю, де правильніше сказати, що він чемпіон світу, а потім те, з якого він міста, що важливіше.

Якщо ми беремо Дениса Берінчика, то ми скажемо, що це чемпіон WBC, а в кінці додамо, що з Краснодону, і це викличе у людей шквал емоцій. Гратися словами в середині представлення – це мистецтво, мені це дуже подобається.

Які три головні риси для ринганонсера?

Любити бокс, любити людей і бути трохи музичним.

Розкажіть про цікаві ситуації під час оголошення бійців з вашої карʼєри?

Я вже бачив стільки репостів в тіктоці, коли я Гвоздика Усиком оголосив, це факап номер один. А факап номер два – коли ще, здається, у 2009 році, на контракті у К2 був Заур Байсангуров і влаштовували бій в Грозному, я трохи неправильно оголосив Рамзана Кадирова. Було трохи лячно, бо там у всіх автомати, пістолети, тож я трохи висадився. Памʼятаю свій стан, коли я прикрив голову планшеткою.

А як саме ви його оголосили?

Назвав не Ахматовичем, а Кадировичем, була справа.


До слова, на останній зустрічі Sport&Business Club Сергій Бриль поділився з гостями секретами успішного публічного виступу, а також розповів про те, як підібрати ключі до аудиторії та завоювати її серця та увагу.  

Total
0
Shares
Prev
Фанати ФК Манчестер Юнайтед з усього світу зіграли на стадіоні Олд Траффорд

Фанати ФК Манчестер Юнайтед з усього світу зіграли на стадіоні Олд Траффорд

Від України та фан-клубу Kyiv Reds грав Нікіта Васілі

Next
Матч героїв. Діти захисників та зірки зустрілись на полі ФК Динамо до Дня захисту дітей

Матч героїв. Діти захисників та зірки зустрілись на полі ФК Динамо до Дня захисту дітей

Надзвичайно важлива подія з точки зору мотивації і підтримки юних українців

Вам також може сподобатись