Якими цінностями керується ФК «Оболонь»?
Для нас футбол – це, перш за все, єдність. В нас дружний колектив: один за всіх, всі за одного. І я зараз говорю не тільки про гравців ФК «Оболонь». Наша філософія не відділяє спорт від виробництва. В цьому плані «Оболонь» – як одна велика родина. Ми цінуємо не лише професіоналізм і спортивний дух, а й відданість та командність. Вважаємо, що нова генерація футболістів в Україні має демонструвати не лише талант на полі, а й високі моральні стандарти в командній роботі. Бути зразком синергії. Це формуватиме позитивну атмосферу у всій спортивній громаді.
До речі, про родину «оболонців». Як компанія підтримує ФК «Оболонь»?
«Оболонь» буквально живе футболом. Вся наша величезна команда ходить на матчі, вболіває за хлопців та дівчат. З того часу, як на трибуни знову дозволили пускати глядачів, працівники компанії відвідують кожну гру ФК «Оболонь». Тобто вдень ми працюємо, а ввечері йдемо на стадіон.
Як очільник цієї «родини» я дуже пишаюсь такою відданістю, єдністю та взаємопідтримкою. Це ще раз доводить життєствердність нашої філософії: обʼєднані зусилля, командна робота і синергія – ключ до перемог. І не лише спортивних. Виробничим структурам непросто утримувати футбольні клуби, але разом з тим, ми є прикладом для інших у цьому плані. Ми, можна сказати, справжній український виробник футболу.
Якими планами на майбутнє, як глобальними, так і в найближчій перспективі, можете поділитися?
Зараз ми націлені на створення більш комфортних умов для наших команд – як головної, так і дитячих. Мріємо про розширення стадіону, будівництво додаткових трибун. Працюємо над підвищенням рівня тренерської й медичної підтримки гравців, удосконаленням інфраструктури. Клубу потрібні нові тренувальні поля і манеж, щоб команди могли проводити тренування і турніри незалежно від пори року.
17-й чемпіонат Європи з футболу проходить з 14 червня до 14 липня 2024 року в Німеччині, футбольна лихоманка накриває світ. В період між такими культовими спортивними подіями як, на вашу думку, можна посилювати та підтримувати увагу громадськості до футболу в Україні?
Спад уваги до футболу між такими подіями більше повʼязаний із проблемами останнього десятиріччя в Україні й повномасштабною війною. Через окупацію багатьом командам довелось перебратись до інших міст, інші клуби лишились у повній невизначеності. Плюс людський фактор. Спорт відходить на другий план, коли боїшся за власне життя.
У той же час футбол – хороший спосіб відволіктись та знизити напругу. Треба більше трансляцій матчів у медіа, більше інвестицій у покоління футболістів, що підростає, більше спонсорства від відомих брендів.
Як ви вважаєте, чого не вистачає українському футболу?
Віри в нові таланти. Футбол еволюціонує, йому потрібна нова генерація. Але, як я вже казав, в це треба інвестувати: будувати стадіони й тренувальні бази, підтримувати молодіжні й аматорські ліги, організовувати футбольні заходи разом зі школами й спортклубами.
В українському футболі є досить багато перспективних футболістів. Але дуже важливо, які цінності ми вкладаємо в нову зміну. Треба ставити не лише на вишколену техніку, а й на інтелект, силу волі, відповідальність і, знову-таки, командний дух. Розуміти, що футбол – не просто гра. Я впевнений, що після перемоги України в нас будуть перспективи знайти своє місце серед найкращих ліг світу.