Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев – про гральний бізнес в Укнаїні під час війни.
Як ви ставитесь до заборони індустрії азартних ігор під час повномасштабної війни?
Данило Гетманцев: Я несхвально дивлюся на це.
Чому?
Данило Гетманцев: Тому що заборона грального бізнесу в жодній країні світу за всю історію не призводила до припинення грального бізнесу. У таких випадках завжди замість білого грального бізнесу приходив нелегальний.
Можемо згадати Сполучені Штати Америки в Сухий закон, коли також діяла повна заборона азартних ігор. Це призвело до створення найпотужнішої організованої злочинності у світі. Так само згадайте і у нас повністю заборонений гральний бізнес до 2020 року працював нелегально повсюди. Повна заборона виводить ігорку в тінь, штовхаючи гравців в обійми російських сайтів і не даючи ані копійки бюджету.
А як тоді можна вирішити проблему залежності від азартних ігор, зокрема, серед військових?
Данило Гетманцев: Проблема лудоманії – не проблема військових чи водіїв, чи когось іншого. Це не проблема роду діяльності. Це проблема суспільства, яка дійсно існує, і з якою треба боротись встановленням запобіжників. Саме тому ми і наполягаємо на тому, що гральний бізнес має існувати, але під суворими обмеженнями та жорстким контролем з боку держави.
Обмеження гри по часу, обмеження грошей, які витрачаються на гру, обмеження за прізвищами тих людей, які схильні до гри. Всі інструменти відомі і саме такі інструменти будуть ефективні у протидії лудоманії.
Як слід трансформувати податкову систему України після війни? Чи варто бізнесу та громадянам очікувати послаблень?
Данило Гетманцев: Бізнесу і громадянам варто працювати разом з владою, яка дуже відкрита і конструктивна, над усуненням дефектів існуючої системи оподаткування, які створюють невиправдані вилучення та дисбаланси в оподаткуванні, деструктивно впливаючи на економічну конкуренцію.
Ми маємо разом прибрати тіньову економіку, забезпечити прозорий та ефективний податковий контроль, забезпечити рівність оподаткування, значно підвищити рівень взаємної довіри та податкову культуру. В цьому – запорука справедливої системи оподаткування та сталого економічного розвитку суспільства.